Orman'ın yüzü bir kere güldü

Orman'ın yüzü bir kere güldü
Pazar 20.05.2012 12:10

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, başkanlık dönemindeki ilk sezonunda futbol takımıyla sevinmeye adeta hasret kaldı.

Başkanlığa 25 Mart 2012 tarihinde seçilen Orman, futbol takımının aldığı sonuçlarla genelde üzüldü. Fikret Orman, başkanlığa seçildiğinin hemen ertesi günü siyah-beyazlı ekip, ligde İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile karşı karşıya geldi, ancak yeni başkanını sevindirecek sonuca ulaşamadı. Bu karşılaşmada 2-2 berabere kalan Beşiktaş, Orman yönetiminde 9 maçta galibiyetten çok beraberlik ve yenilgi aldı.

Fikret Orman, futbolda sadece 1 kez galibiyet sevinci yaşarken, siyah-beyazlı takım yeni başkanı döneminde oynanan lig maçlarında 4 kez yenildi, 4 kez de berabere kaldı.

İlk galibiyet için 39 gün bekledi
Fikret Orman, başkanlığında, futbol takımının ilk galibiyet sevinci için 39 gün beklemek zorunda kaldı. Orman, 25 Mart tarihinde kongre üyeleri tarafından başkanlığa seçilirken, galibiyet için 3 Mayıs'a kadar bekledi. Beşiktaş, bu tarihte Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda Fenerbahçe'yi Fiyapı İnönü Stadı'nda 1-0 yenerek, başkanına bu sezonki ilk galibiyeti hediye etti.

Derbilerde tek galibiyet
Fikret Orman, bu sezon derbi maçlarında da fazlasıyla hüzün yaşadı. Sezonun son dönemlerinde kulübün başına geçen Orman, takımının Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu'nda oynadığı derbilerde başarısızlık yaşadı. ''Kara Kartallar'', bu dönemde yaptığı 4 derbi maçında sadece 1 galibiyet alabilirken, bu karşılaşmalarda 2 kez yenildi, 1 kez de berabere kaldı.

Sevinmek için yeni sezonu bekleyecek
Beşiktaş Kulübü Başkanı Orman, futbol takımıyla sevinmek için yeni sezonu bekleyecek. 2011-2012 sezonunda sadece 1 kez galibiyet sevinci yaşayan Orman, futbol takımının gelecek sezon elde edeceği sonuçlarla mutluluk yaşamayı hedefliyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN