Gururum incindi

Gururum incindi
Pazartesi 21.05.2012

Başkan Fikret Orman'la görüşerek görevi bırakan genç hoca: Benimle 1.5 yıllık anlaşma yapılmasına rağmen başka teknik adam aranmasını kabul edemem

Beşiktaş Teknik Direktörü Tayfur Havutçu, dün başkan Fikret Orman ile görüşerek resmen istifa etti. Yeni teknik adam araşıyında olan Beşiktaş'ta Fikret Orman'ın "Tayfur'la ilgili kararımızı henüz vermedik, bakacağız" açıklamasına içerleyen genç çalıştırıcı dün görevi bıraktığını açıkladı. Yönetimin kendisiyle 1.5 yıllık sözleşme yapmasına rağmen yurt dışından hoca arayışına girilmesini kabul edemeyeceğini söyleyen Havutçu, "Play-off maçlarının başında yerime teknik adam aranması benim ve oyuncularımın gururunu incitti" diye konuştu. Sezon başında kadroyu kendisinin kurduğunu ve Carlos Carvalhal'e iyi bir takım bıraktığını belirten genç çalıştırıcı, başkan Orman'a "UEFA'da son 16 takım arasına girdik. Elendiğimiz Atletico Madrid turnuvada şampiyon oldu. Carvalhal'in oyuncuları kontrol edemediğini siz söylediniz. Takımı başarılı bir şekilde aldım ve başarılı bir şekilde görevimi noktaladım. Hatam olmadı" ifadelerini kullandı. Havutçu, Serdal Adalı ve Ahmet Ateş ile zor günler geçirmelerine rağmen her zaman Beşiktaş'ın emrinde menfaatleri için çalıştıklarını da dile getirdi.

ORMAN: YAŞANANLARDAN HABERİM
Genç teknik adamın istifasının ardından açıklamalarda bulunan başkan Fikret Orman ise takımın genel durumuyla futbol komitesinin ilgilendiğini ve yaşanan olaylardan haberi olmadığını dile getirdi. Teknik direktör arayışının komitenin düşüncesi olduğunu ifade eden Orman, Tayfur Havutçu'ya hizmetlerinden ötürü teşekkür etti. Kulübün sitesinden de Havutçu'ya teknik direktörlük hayatında başarılar dilendi.

İSTİFA ERKEN GELİNCE TOPLANTI İPTAL OLDU
Kulüpten dün, bugün saat 13.00'te başkan Fikret Orman, yönetici Tamer Kıran ve Tayfur Havutçu'nun katılımıyla bir toplantı yapılacağı duyurulmuştu ve Havutçu'nun görevi bıraktığını toplantıda açıklaması bekleniyordu. Ancak erken gelen istifa haberi yapılacak toplantıyı iptal ettirdi. Resmi siteden Tayfur Havutçu'nun söz konusu toplantıya katılmak istemediği açıklandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN