İlk aday Ralf Rangnick

İlk aday Ralf Rangnick
Pazartesi 21.05.2012

Yönetim hem maliyeti hem takımın yapısına uygun olduğunu düşündüğü 53 yaşındaki hoca ile anlaşıyor

Teknik direktör arayışlarının sürdüğü Beşiktaş'ta adı bir süredir Kartal'la anılan Ralf Rangnick, Tayfur Havutçu'dan boşalan koltuğa en yakın aday durumunda. Takımın başında kariyerli bir çalıştırıcı isteyen Fikret Orman yönetiminin Alman teknik adamla temasa geçtiği dile getirildi.

Maliyetli hoca arayışındaki Beşiktaş'ta, Rangnick'in takımın yapısına uygun olduğu düşünülerek bir adım öne çıktığı bildirildi. Ernst, Hilbert, Veli ve Tanju gibi Almanca konuşan oyuncuların varlığı Rangnick'i cazip hale getirirken; 53 yaşındaki çalıştırıcıyla 1 milyon euro'dan 3 yıllık anlaşılması planlanıyor.

ZİCO DA KARTAL'IN LİSTESİNDE
Beşiktaş yönetiminde yeni hoca adayları sert tartışmalara neden oluyor. Arthur Zico da gündeme gelen adaylardan biri. Bazı yöneticiler, "Ciddi, disiplinli, sempatik üstelik Türkiye'yi tanıyor" diyerek Brezilyalı hocaya sıcak bakıyor.

VEH'TE TEK SORUN SÖZLEŞMESİ
Takımın başına mutlaka bir Alman hocayı getirmek isteyen Beşiktaş'ta Armin Veh de adaylardan biri. Eintracht Frankfurt'u Bundesliga'ya taşıyan Veh kulübüyle yeni sözleşme yaptı. Ve h kulübüyle sorununu çözerse Beşiktaş'a gelişi mümkün olacak.

SAĞLIĞIM YERİNDE
Schalke'den baskıya dayanamadığı (burn out denilen hastalık) için ayrıldığı söylenen Rangnick, "Sağlığım yerinde. Spekülasyonlara itibar göstermeyin" haberi gönderdi. Karlsruhe'yi çalıştırırken renk körü olduğu için 4. hakemi kendi oyuncusu zannedip direktif verdiği için UEFA'nın resmi sitesine bile konu olan Rangnick için yönetim "sağlam" raporu bekliyor.

MALİYETLERİ FAZLA
Beşiktaş'ta İtalya'yı Avrupa Şampiyonu yaptıktan sonra takım çalıştırmayan Marcello Lippi ve İnter'den kovulduktan sonra dinlenen Rafael Benitez isimleri de gündemde. İki hocanın da maliyetli olması yönetimi zorluyor.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN