Beyaz Pele Kara Kartal'da

Beyaz Pele Kara Kartal'da
Çarşamba 23.05.2012

Yöneticiler, Ralf Rangnick'i ikna edemedi... Teklif yapılan Zico'nun yanıtı 'evet' oldu

Teknik direktör Tayfur Havutçu ile yollarını ayıran Beşiktaş, sabah Ralf Rangnick ile anlaşmaya gitti, öğleden sonra Arthur Zico ile el sıkıştı. Beşiktaşlı yöneticiler Tamer Kıran ile İbrahim Altınsay, dün sabah saatlerinde Alman teknik adam Ralf Rangnick ile masaya oturdu. Tecrübeli hocaya yıllık 1.1 milyon euro'dan 2+2 senelik anlaşma öneren siyah-beyazlılar olumlu yanıt aldı. Ancak Ralf Rangnick, siyah-beyazlıların transfer için ayırdığı bütçeyi yetersiz bulunca, anlaşma yapmaktan vazgeçti. Bunun üzerine taraflar masadan anlaşamadan ayrıldı.

BAŞKAN FİKRET ORMAN DEVREYE GİRDİ
Bu gelişmenin hemen ardından gözler İstanbul'a çevrildi. Çünkü siyah-beyazlıların listesinde ikinci sırada yer alan teknik direktör adayı Zico'ydu ve Brezilyalı çalıştırıcı Irak Milli Takımı'nın başında İstanbul'da kamp yapıyordu. Yurt dışında bulunan yöneticiler Tamer Kıran ve İbrahim Altınsay ikilisi, başkan Fikret Orman'a durumu iletti. Hemen düğmeye basan başkan Orman, Zico ile acil temasa geçilmesini istedi. Başkanın talimatı üzerine Brezilyalı teknik adam ile yapılan görüşmede "olumlu" yanıt alındı.

YÖNETİMDEN DETAYLI RAPOR İSTEDİ
2006-08 yılları arasında F.Bahçe'yi çalıştıran 'Beyaz Pele' lakaplı Zico, kendisine yapılan teklifi prensip olarak kabul ettiğini belirtti. Sadece önerilen anlaşmanın süresi konusunda küçük bir fikir ayrılığı yaşanırken, ilerleyen saatlerde bu sorun da giderildi. Brezilyalı teknik adam, Beşiktaş yönetiminden takımın ve futbolcuların son durumu hakkında detaylı bilgi isterken; siyah-beyazlılar da Arthur Zico'dan bir an önce takımın başına geçmesini talep etti. Resmi açıklamanın ardından Zico'nun kısa bir süre sonra işbaşı yapacağı ifade edildi.

RANGNİCK'İN LAKABI 'BAY İSTİFA'
Beşiktaş'ın anlaşma yapmaktan son anda vazgeçtiği Rangnick, ülkesinde 'bay istifa' olarak tanınıyor. Hoffenheim'dan stoper Gustavo'nun Bayern'e satılmasını gerekçe göstererek istifa eden Rangnick, Schalke'den de 'yorgunluk sendromu' nedeniyle istifa etme kararı almıştı. Rangnick ayrıca kara tahta üzerinde futbol bilgisini anlattığı programlar nedeniyle 'futbol profesörü' diye tanınıyor.

Fatih DOĞAN

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN