Orman'dan teknik direktör açıklaması

Orman'dan teknik direktör açıklaması
Çarşamba 23.05.2012 15:04

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yeni teknik direktörün önümüzdeki hafta sonuna kadar belli olacağını söyledi.

Fikret Orman, Lig TV'ye yaptığı açıklamada, uzun dönemde çalışacakları bir teknik adam aradıklarını belirterek, ''Çok hızlı davranıp hata yapmak istemiyoruz. Detaylı çalışıyoruz. Arkadaşlarımız alternatiflere bakıyorlar. Ama Türkiye'deki şike süreci ve Beşiktaş Kulübü'nün içinde olduğu şartlar da kolay değil. Dışarıdan da güzel bir fotoğraf gözükmemekte. Acil karar vermek durumunda değiliz. Bu hafta veya önümüzdeki hafta bu işi sonlandıracağız'' diye konuştu.

Brezilyalı teknik adam Zico'nun Beşiktaş için isminin geçtiğinin belirtilmesi üzerine Orman, ''Alternatifler üzerinde konuşuyoruz. Sayın Zico da olabilir. Alternatifleri değerlendirip, yönetim kurulunda konuşacağız sonra da kararımızı vereceğiz'' dedi.

Futbol komitesi üyeleri Tamer Kıran ile İbrahim Altınsay'ın yurt dışında yaptıkları temaslarla ilgili bir soruya Orman, ''Görüşüyorlar. Sadece ismi geçenler değil başkalarıyla da görüşüyorlar. Doğru ve uygun bir seçim yapmalıyız. Beşiktaş, günlük kararlarla yönetilemez. Panik içinde değiliz, alternatiflere bakıyoruz'' şeklinde konuştu.

Orman, yeni teknik direktörün yerli mi yabancı mı olacağı konusunda ise, ''Yerli de olabilir yabancı da, prensiplerimize uyacak ve uzun süreli strateji yapacağımız, güveneceğimiz bir hocayla çalışmak istiyoruz. Önümüzdeki hafta sonuna kadar yeni teknik direktör belli olur. Beşiktaş en doğru hocayı bulacaktır'' ifadelerini kullandı.

Beşiktaş Kulübü'nün eski başkanları ve yöneticileriyle cuma günü yemekte bir araya geleceklerini kaydeden Orman, ''Beşiktaş Kulübü'nün kapısını, kollarını, her şeyini Beşiktaşlılara açıyoruz. Hizmet eden eski yöneticilerimiz ve başkanlarımıza verilecek bir davet. Birlikte olalım, sohbet edelim istiyoruz. Kamuoyunda yazıldığı gibi para isteği falan yok. Beşiktaş'ın paraya ihtiyacı yoktur. Beşiktaş böyle şeyler içinde olmaz. Beşiktaş'ı yıpratıcı şeyler konuşuluyor, üzülüyorum. Bizim asla böyle bir niyetimiz yoktur'' diye konuştu.

Orman, futbolcuların ücretlerinde indirime gidilip gidilmeyeceği konusundaki bir soru üzerine ise şu yanıtı verdi:

''Beşiktaş, ödeyemeyeceği bir şeyin altına imza atmamalı. Seçim öncesi 'disiplinli bir bütçe yapacağız' dedik, onu uygulamaya çalışıyoruz. Herkes netice itibariyle menfaatlerine bakıyor. Ancak biz kendi prensiplerimizden vazgeçemeyiz. Kararlıyız bu konularda.''

Fikret Orman kadrodan ayrılabilecek futbolcularla ilgili olarak ise, ''Menfaatlerimize göre hareket ederiz. Şu anda hiçbir oyuncumuzun satışıyla ilgili konuşmuyoruz. Hocamızla anlaşacağız ve o karar verecek. Kulübümüzün menfaatleri neyi gerektirirse ona göre hareket ederiz. Taraftar onu diyecek, demeyecek diye yapmam, menfaatimiz neyse ona göre adım atarız'' diye konuştu.
Etiketler Fikret Orman
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN