Fikret Orman'dan KKTC'ye ziyaret

Fikret Orman'dan KKTC'ye ziyaret
Perşembe 24.05.2012 12:57

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Hasan Bozer, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman'ı, Meclis'te kabul etti.

Bozer, kabulde yaptığı açıklamada, Türkiye'nin en eski spor kulübü Beşiktaş'ın başkanını KKTC'de ve Meclis'te ağırlamaktan mutlu olduğunu belirtti.

Futbolun tüm dünyada popüler ve önemli bir spor dalı olduğunu ve siyasete, ülke ilişkilerine etkisinin de büyük olduğunu ifade eden Bozer, futbolu yalnız spor olarak düşünmemek gerektiğini; toplumsal bir olay olarak bakılması gerektiğini kaydetti.

Futbol için "sihir" benzetmesi yapan Bozer, bazen sevinçten insanların acılarını unutmasına, bazen de kedere vesile olabildiğini anlattı.

"Yatırım yapmak, barış için bir şeyler yapmak istiyoruz"
Beşiktaş Spor Kulübü Başkanı Fikret Orman da, KKTC'de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kulüp olarak buraya yatırım yapmak istediklerini söyledi.

Kıbrıs'ın ''barış adası'' olma yolunda olduğunu ifade eden Orman, dolayısıyla burada barışa hizmet edecek bir şeyler yapmak istediklerini, bunun "Barış Turnuvası" da olabileceğini kaydetti.

Beşiktaş'ın 14 branşı, 1800 sporcusu ve 120 derneği olan, uluslararası alana da yayılmış bir sivil toplum örgütü olduğunu, KKTC'de de 2 derneği bulunduğunu anlatan Orman, "Beşiktaş yalnız spor kulübü değil, hayata karşı da bir duruştur" dedi.

Ziyarette Bozer'e, üzerinde adının yazılı olduğu Beşiktaş forması hediye edilirken, Bozer de konuğuna el işi bir tablo sundu. Bozer, Fikret Orman'a Meclis binasını da gezdirdi.

Fikret Orman, Meclis ziyaretinin ardından daha sonra Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu'nu ziyaret etti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN