"Beşiktaş sahipsiz değil"

"Beşiktaş sahipsiz değil"
Cuma 25.05.2012 21:25

Beşiktaş Kulübü'nde başkan Fikret Orman'ın daveti üzerine, kulüpte bugüne kadar görev yapmış yöneticiler ve divan kurulu başkanlığında bulunmuş isimler ile siyah-beyazlı camiadan çok sayıda kişi dayanışma yemeğinde buluştu.

Swissotel the Bosphorus'ta düzenlenen yemeğe, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve mevcut yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, eski divan kurulu başkanlarından Şeref Nasır, eski yöneticilerden İsmail Ünal, Murat Aksu, Affan Keçeci, Haşmet Bedii Kürüm, Murat Çelik, Ertunç Soğancıoğlu, Hasan Gocay, Bülent Deriş, Şeref Yalçın, Reha Muhtar, Kenan Öner, Yılmaz Ekergil ve Erdal Acar gibi isimler katıldı.

ORMAN:"BEŞİKTAŞ SAHİPSİZ DEĞİL"
Dayanışma yemeği öncesinde verilen kokteyl basın mensuplarına açık tutulurken, eski başkanların gecede yer almamaları dikkati çekti.

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yemek öncesinde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bir araya gelme fikrinin kendisinden çıktığını anlatarak, ''Bu kulüp sahipsiz değil, sahipleri var. Bu kulübün sahipleri, genel kurul üyeleri, divan kurulu üyeleri, eski yöneticileri, kulübe hizmet etmiş kişiler. Onlarla bir araya gelip Beşiktaş'ı konuşmak istedik. Sadece suskunlukta birlik olmadığımızı, Beşiktaş menfaatleri açısından da bir araya gelebileceğimizi göstermek istedim. Bundan dolayı böyle bir geceyi organize ettik'' diye
konuştu.

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran da yemeğe yaklaşık 180 davetlinin katıldığını belirterek, ''Kulübümüzde bugüne kadar yönetim kurulu üyesi ve divan kurulu üyesi olarak, başkan ve üyeler olarak hizmet etmiş bütün yöneticilerimizle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Çok güzel bir gece. Birlik ve beraberliğin en güzel şekilde gösterildiği, uygulanacağı bir gece olacağı kanaatindeyim. Uzun zamandır ihtiyacımız olan bir geceydi. Hele böyle sıkıntılar içerisinde olduğumuz bir dönemde. Bu tip desteklerin bize çok daha şevk verdiğini söylemek istiyorum'' ifadelerini kullandı.

"UZUN SÜRELİ ÇALIŞACAĞIMIZ BİR HOCA ARIYORUZ"
Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, futbol takımı için teknik direktör arayışları konusunda, ''Şu anda kaçan bir şey yok. Uzun süreli çalışacağım bir hoca aramak istiyorum. Ben ve arkadaşlarım ince eleyip sık dokuyoruz'' dedi.

Swissotel the Bosphorus'ta düzenlenen dayanışma yemeği öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Orman, teknik direktör konusunun 1 Haziran Cuma gününe kadar netleşebileceğini ifade etti.

"ACELEMİZ YOK"
Teknik direktör arayışı konusunda tüm alternatifleri konuşmak durumunda olduklarını kaydeden Orman, şöyle devam etti: ''Şu anda lig bitti ve Beşiktaş'ın Ağustos'tan önce, UEFA ön elemesinden önce programı görünmüyor, lig tarihi de belli değil. Şu anda kaçan bir şey de yok. Ben uzun süreçli çalışacağım bir hoca aramak istiyorum. Kendi kendime ve Beşiktaşlıların yüzüne bakarken, 'Şu olasılıkları değerlendirmedim' demek istemiyorum. Ben ve arkadaşlarım ince eleyip sık dokuyoruz. Birçok olasılık üzerinde duruyoruz. Bu, Beşiktaş'ın menfaatine olması lazım."

Orman sözlerine şöyle devam etti: "Son bir senedir Türk futbolundaki gündem, Beşiktaş'ın UEFA dosyaları ve mali durum, bunlar çok kolay bir süreç yaşatmıyor bize. Gönül isterdi ki böyle bir şey olsun. Öyle değil herkesin de bildiği gibi. Uzun dönem çalışabileceğimiz bir hoca arayışı içerisindeyiz. Tüm alternatifleri konuşmak durumundayız. Siz ise benim yarın sabah 'Hocamız şu' dememi bekliyorsunuz, onu da demeyeceğim. Önümüzdeki hafta cuma gününe kadar bu süreç devam edecek. Bu süreçte bana ve arkadaşlarıma soracağınız sorular centilmenlik içinde olursa sevinirim.''

Teknik direktörün yerli ya da yabancı olması konusundaki düşüncesi sorulan Orman, ''Bütün olasılıklar var. Beşiktaş Futbol Takımı'na uzun dönem çalışabileceğimiz bir hoca arayışı içindeyiz. Yerli de olabilir yabancı da olabilir. Oluştuğu zaman açıklayacağım'' diye konuştu.

"TT ARENA İÇİN BAŞVURMADIK"
Yeni stat projesi hayata geçirilmeye başlandığında maçlarını hangi statta oynayacakları yönündeki sorular üzerine ise başkan Orman, gelinen aşamayı anlattı. Türk Telekom Arena hatırlatılarak yöneltilen soru üzerine, herhangi bir kulübe, stadında oynayabilmek için başvuruda bulunmadıklarını bildiren Orman, şu yanıtı verdi: ''Medya gündeme getiriyor, benim bir şey söylediğim yok. Hep gündemde tutmaya çalışan da sizsiniz. Birçok sefer söylediğim gibi, ben bir işi bitirmeden konuşmayı sevmiyorum. İlk önce mercisinde olaylar yürüsün, ondan sonra açıklayalım. Şu ana kadar Galatasaray Kulübü veya Fenerbahçe Kulübü ya da herhangi bir kulübe başvurmuş değiliz. Bu konuda bir temasa da geçmiş değiliz. Daha iyi süreçler mercisinde yürüyor. Yürümeye de devam ediyor. Ama iyi yoldayız. İnönü Stadı'nın yenilenmesi, o mimarı dokuya uygun bir yapıda çağdaş bir stat olarak tekrar yapılması konusunda faaliyetlerimiz var. Beşiktaş halkın takımı, halk ile kavga edecek hiçbir projenin içerisinde olmaz. Şahsi olarak ve yönetim kurulu olarak arkamızda hoş bir seda bırakmak istiyoruz. Niyetim bu. Çok da destek alıyoruz, şu anda yolunda gidiyor. Süreler üzerinde yoğunlaşmanın manası yok Ben de süre vermek istemiyorum. Süre sonucuna geldiğinde açıklarız.''

TAMER KIRAN: "EN İYİSİNİ ALACAĞIZ"
Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi ve Futbol Komitesi Başkanı Tamer Kıran ise teknik direktör konusunda arayışlarının devam ettiğini belirterek, ''Görüşmelerimiz devam ediyor. En iyisine karar vermeye çalışıyoruz. Fakat bu sürecin basına yansıması, hem bizi çalışırken biraz zorluyor, hem de görüştüğümüz isimlerin o veya bu sebepten rahatsız olmasına neden oluyor. Taraftarımızdan anlayış bekliyoruz. En iyisini yapmaya çalışıyoruz. En iyisini yapacağımıza inanıyoruz'' diye konuştu.

Teknik direktörün yerli veya yabancı olacağı konusunda yönetim kurulu üyelerinin kendi fikirlerini dile getirdiğini anlatan Kıran, ''Tabii ki herkesin aynı fikirde olması mümkün değil. Yerli düşüncesinde olanlar var, yabancı düşüncesinde olanlar var'' dedi.

''RANGNİCK'İ AKILLARINDAN ÇIKARSINLAR"

''Taraftarlar, Rangnick ve Zico'yu akıllarından çıkarsınlar mı?'' sorusu üzerine Kıran, ''Rangnick'i akıllarından çıkarsınlar. Çünkü sayın Rangnick Almanya'da kalmak istediğini beyan etti. Dolayısıyla o ismi aklımızdan çıkartmamız gerekiyor. Zico ile de zaten çok yakın bir görüşmemiz olmamıştı. Dolayısıyla o isim de gündemimizde değil'' şeklinde konuştu.


Etiketler Fikret Orman
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN