Cuma günü açıklayacağız

Cuma günü açıklayacağız
Cumartesi 26.05.2012

Beşiktaş halk takımı, halk ile kavga etmez. Bu kulüp sahipsiz değil, el ele vermemiz gerekiyor

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın daveti üzerine, kulüpte bugüne kadar görev yapmış yöneticiler ve divan kurulu başkanlığında bulunmuş isimler ile camiadan çok sayıda kişi dayanışma yemeğinde buluştu. Swissotel'deki yemeğe, mevcut yönetim ile Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, eski Divan başkanlarından Şeref Nasır, eski yöneticilerden İsmail Ünal, Murat Aksu, Affan Keçeci, Haşmet Bedii Kürüm, Murat Çelik, Ertunç Soğancıoğlu, Hasan Gocay, Bülent Deriş, Şeref Yalçın, Reha Muhtar, Kenan Öner, Yılmaz Ekergil ve Erdal Acar gibi isimler katıldı.

ESKİ BAŞKANLAR GELMEDİ
Dayanışma yemeğinde eski başkanların yer almamaları dikkat çekti. Başkan Fikret Orman, bir araya gelme fikrinin kendisinden çıktığını anlatarak, "Bu kulüp sahipsiz değil, sahipleri var. Bu kulübün sahipleri, genel kurul üyeleri, Divan Kurulu üyeleri, eski yöneticileri, kulübe hizmet etmiş kişiler. Onlarla bir araya gelip Beşiktaş'ı konuşmak istedik. Sadece suskunlukta birlik olmadığımızı, Beşiktaş menfaatleri açısından da bir araya gelebileceğimizi göstermek istedim. Bundan dolayı böyle bir geceyi organize ettik" ifadesini kullandı.

UZUN ÇALIŞMAK İSTİYORUM
1 Haziran Cuma gününe kadar yeni hocalarını açıklayacağını da belirten Orman, "Ben uzun süreçli çalışacağım bir hoca aramak istiyorum. Kendi kendime ve Beşiktaşlıların yüzüne bakarken, 'Şu olasılıkları değerlendirmedim' demek istemiyorum. İnce eleyip sık dokuyoruz.
Son bir senedir Türk futbolundaki gündem, Beşiktaş'ın UEFA dosyaları ve mali durum, bunlar çok kolay bir süreç yaşatmıyor bize. Önümüzdeki hafta cuma gününe kadar bu süreç devam edecek. Hocamız yerli de olabilir yabancı da. Tüm olasılıklar masada" ifadesini kullandı

BEŞİKTAŞ HALK İLE KAVGA ETMEZ
Başkan Orman, yeni stat projesi ile ilgili de açıklamalar yaptı. İnönü yapılırken maçları nerede oynayacaklarının sorulması üzerine Orman, "Biz ne Galatasaray'a, ne de Fenerbahçe'ye bu yönde bir başvuru yapmadık" dedi ve şöyle devam etti: "İnönü Stadı'nın yenilenmesi, o mimarı dokuya uygun bir yapıda çağdaş bir stat olarak tekrar yapılması konusunda faaliyetlerimiz var. Beşiktaş halkın takımı, halk ile kavga edecek hiçbir projenin içerisinde olmaz. Şahsi olarak ve yönetim kurulu olarak arkamızda hoş bir seda bırakmak istiyoruz."

SORUNLAR BİZDEN BÜYÜK DEĞİL
Samimi bir ortamda gerçekleşen yemekte Fikret Orman, davetlilerle tek tek ilgilenerek fikir alışverişinde bulundu. Orman, "Sorunlarımızın hiçbiri Beşiktaşımız'dan büyük değil. Kapımız herkese açık. Lütfen camiamıza sahip çıkın" ifadesini kullandı.
Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN