Kartal'a yeni patron

Kartal'a yeni patron
Pazar 27.05.2012

Persepolis'in hocası Denizli, liste başı. Tecrübeli hoca 'Teklif yok' diyor; İran medyası ise 'Denizli Beşiktaş'ta' yazıyor. Taraftar sitelerinde Aybaba ve Karaman öne çıkıyor. Sağlam, Doğan ve Çalımbay da adı geçen diğer yerli hoca adayları

Beşiktaş'ın yeni sezondaki tercihi yerli hoca olacak. Yabancı teknik adamlarla yapılan görüşmelerden bir sonuç alamayan siyah-beyazlı yönetim, rotasını yerli isimlere çevirdi. Mustafa Denizli, Beşiktaş'ın listesinde ilk sırada yer alan isim oldu. Tecrübeli hoca, "Teklif almadım" açıklamasını yapsa da; İran medyası, Denizli'nin Asya Şampiyonlar Ligi'nde Al İttihad takımına elendikten sonra yönetim ile arasında sorun yaşadığını ve gidebileceğini yazdı.

AYBABA VE KARAMAN'A DESTEK
Beşiktaş'ta Mustafa Denizli'nin ardından düşünülen isimler Hikmet Karaman ile Samet Aybaba. İki tecrübeli hoca da tıpkı Denizli gibi "Teklif gelmedi" ifadesini kullansa da "Ama gelirse oturur konuşuruz elbette" diyerek yeşil ışık yakıyorlar. Samet Aybaba için uzun yıllardır yapılan sert eleştiriler son günlerde yerini desteğe bırakırken; Hikmet Karaman için de "Hikmet hoca kadar Türkiye Ligi'ni iyi bilen birini bulamayız" görüşünün ağırlık kazandığı belirtildi.

KARAR 30 MAYIS'TA VERİLECEK
Bu isimlerin dışında Rıza Çalımbay, Ertuğrul Sağlam ve Ziya Doğan da siyah-beyazlıların listesindeki adaylarından bazıları. Daha önce de Beşiktaş'ı çalıştıran Çalımbay ile Sağlam taraftarın destek verdiği diğer hocalar. Ancak her iki teknik adam da konuyla ilgili olarak net bir ifade kullanmamayı tercih ediyor. "Ben görevdeyken teklif gelir, boştayken gelmez" diyen Doğan ise her türlü öneriye açık olduğunu vurguladı. Gözler, yönetimin 30 Mayıs'ta yapacağı toplantıya çevrildi.

ÇALIMBAY GELDİ-GİTTİ
Beşiktaş'ta dün ilginç bir gelişme yaşandı. Öğlen saatlerinde spor sitelerinde yer alan, "Beşiktaş, Rıza Çalımbay ile anlaştı" haberinden çok kısa bir süre sonra Rıza Çalımbay'dan yalanlama geldi. Çalımbay, "Beşiktaş yönetimi ile herhangi bir anlaşma ve görüşme yapmadım, böyle bir şey yok" dedi.
Yönetici Deniz Atalay ise haber1903'e farklı şeyler söyledi: "Rıza Çalımbay ile görüşmelerimiz devam ediyor. Ancak henüz bir karar vermedik. Önümüzdeki hafta içinde kesin kararı vereceğiz."

GEROMEL LİSTEDE
Geromel, bir kez daha Beşiktaş'ın gündeminde. Köln'den ayrılacak olan Martin Lanig ile Geromel'e Beşiktaş'tan teklif geldiği ifade edilirken, Geromel için menajerler aracılığıyla Köln ile temasa geçildiği belirtildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN