Daha ne söylesin

Daha ne söylesin
Pazartesi 28.05.2012

"İran'da halletmem gereken işler var, hallederim. Kartal'ın adı bile şampiyonluk için yeter. İki kupa alan takım şimdikinden daha mı kaliteliydi?"

Yeni sezon için "ekonomik" hoca arayan Beşiktaş'ın gündemindeki Mustafa Denizli yönetimden haber beklediğini söyledi. İran'ın Persepolis takımını çalıştıran deneyimli hoca teklif almadığını, alması halinde koşarak geleceğini söyledi. Denizli, "Beşiktaş için bir kibrit çakılacaksa elimi yakma pahasına ben yakarım" diyerek ağır şartlar ileri sürmeyeceğinin sinyalini de verdi. Teklif gelmesi halinde İran'da halletmesi gereken sorunlar olacağını, bunun da önemli bir engel olmadığını belirten Denizli, "Bütçe kısılacak, mütevazı bir kadro kurulacak" şeklindeki ifadelere ise şu cevabı verdi: "Beşiktaş'ın adı bile şampiyonluğa oynamaya yeter. Biz iki kupayı aldığımızda Beşiktaş'ın kadrosu şimdikinden daha mı kaliteliydi. Önemli olan bu oyuncuları takım haline getirebilmek."

TARAFTAR SABIRLI DAVRANMAZSA KORKUSU
Görüşülen yabancı hocaların yüksek maliyetleri nedeniyle yerliye dönen Beşiktaş'ta Samet Aybaba, Ertuğrul Sağlam, Hikmet Karaman, Mehmet Özdilek ve Rıza Çalımbay alternatifleri de bulunuyor. Başkan Fikret Orman'ın özellikle Samet Aybaba ve Ertuğrul Sağlam'a daha sıcak baktığı belirtiliyor. Daha önce denenen Çalımbay ve Sağlam'a taraftarın sabır göstermeme ihtimalini düşünen Fikret Orman konuyu yönetime taşıyıp bu hafta içinde kararını verecek. Yapılacak anlaşmanın en az 2 yıllık olacağı, bu süre içinde borçların ödenerek kulübün daha sağlam bir ekonomik yapıya sağlanması düşünülüyor. Başkan Orman bu iş için de en iyi çözümün "Beşiktaş'ın evlatları" olduğunu belirtiyor.

Tunay Torun, Beşiktaş'ı bekliyor

Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN