"Şikayet değil icraat zamanı"

"Şikayet değil icraat zamanı"
Pazartesi 28.05.2012 11:45

Beşiktaş Kulübü Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, siyah-beyazlı camianın, kulübün içinde bulunduğu durumun farkında olduğunu belirterek, Fikret Orman başkanlığındaki yönetime toleranslı yaklaştığını söyledi.

Basın mensuplarına açıklamada bulunan Karadeniz, Fikret Orman başkanlığındaki yönetimin zor bir dönemde göreve geldiğini dile getirerek, ''Kulübün içinde bulunduğu tablo elbette iyi bir tablo değil. Beşiktaşlıların bunun bir tarafından tutması gerekiyordu. Arkadaşlarımız, yeni yöneticiler bunun bir köşesinden tuttular. Geçen gün sayın başkan verdiği beyanatta 'artık şikayet zamanı değil, icraat zamanıdır' dedi. O beklenti içerisindeyiz. Genç ve pırıl pırıl arkadaşlar. Umudumuz var, inşallah Beşiktaş iyi noktalara gelecektir'' dedi.

Yalçın Karadeniz, yeni yönetimin göreve talip olurken, kulübün içinde bulunduğu mali durumun farkında olduğunu anlatarak, şunları kaydetti:
''O gücü kendilerinde gördüklerine göre, başarılı olacaklardır. Kendilerinde o gücü göremezlerse zaten gelmezlerdi. Bizim de görevimiz onların yanında yer almak ve yardımcı olmaktır. Şu anda camia olarak onu yapıyoruz. Beşiktaş camiası durumun vahametini görüyor ve kimsenin elinde sihirli değnek olmadığını da biliyor. Dolayısıyla bu yönetime toleranslı yaklaşıyor. Bu yönetimin de haddini aşmadan, o toleransa yakın bir davranış içerisinde performans göstermesi gerekiyor. Ben yapacaklarına inanıyorum.''

''İçinde bulunulan durumun iyi anlatılması lazım''

Yalçın Karadeniz, Beşiktaş Kulübü'nde alınacak tasarruf önlemleri nedeniyle siyah-beyazlı camianın, özellikle de taraftarların sabırlı davranması gerektiğini ifade ederek, ''Beşiktaş camiası hep şampiyonluk beklentisi olan bir camiadır. Takımlarını hep üst seviyede görmek isterler. İçinde bulunulan durumun iyi anlatılması lazım. Ayağını yorganına göre uzatmak lazım. Eğer bir tasarruf yapacaksak böyle davranmalıyız. Ama beri taraftan da seyirciyi buna hazırlamak lazım'' diye konuştu.

''Yerli teknik direktör üzerinde karar kılınmalı''

Karadeniz, teknik direktör arayışında olan siyah-beyazlı kulübün, tercihini yerli isimlerden yana kullanması gerektiğini de ifade etti.

Yabancı teknik direktörlerin, Türk futbolunu çözebilmesi için zamana ihtiyaçları olduğunu belirten Karadeniz, şunları söyledi:
''Bizim artık zamana tahammülümüz yok. Dolayısıyla yerli isimlere yönelmek lazım. Yerlilerde de Beşiktaşlıların ön planda olması lazım. Çok kaliteli antrenörlerimiz var. Almanya'da tahsil görmüş, orada spor akademisinde mezun olmuş, Almanca bilen Beşiktaşlı olmayan hocalar da var. Zaman zaman zorluklar yaşamışlardır ama iyi antrenörlerdir. Beşiktaş'ta yetişmiş, futbol oynamış, Beşiktaşlı olarak ismi geçen arkadaşlarımız var. Evvela bunları alalım, onları dinleyelim, sonra yerlilere bakalım. Bunlar olmuyorsa yabancıya yönelelim. Yerliler üzerinde karar kılınmalı.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN