"Beşiktaş seneye ilk 10'a bile giremez"

"Beşiktaş seneye ilk 10'a bile giremez"
Salı 29.05.2012 17:30

Beşiktaş Kulübü eski Yönetim Kurulu Üyesi Celal Kolot, siyah - beyazlı takımın İnönü Stadı'dan çıkması durumunda başarılı olamayacağını iddia etti.

Beşiktaş Kulübü eski Yönetim Kurulu Üyesi Celal Kolot, kulübü kötü günlerin beklediğini belirtiği kartalhaber.com'daki açıklamalarında, "Yöneticiler UEFA'yla yaptıkları görüşme sonrası 'zafer kazandık' demişlerdi ancak şimdi tekrar UEFA'ya gidiyorlar. Umarım UEFA'dan kötü bir karar çıkmaz. Ancak olası kötü karar sürpriz olmaz. Beşiktaş'ın içinde bulunduğu duruma çok üzülüyorum fakat bir çare göremiyorum. Beşiktaş yeni sezonda İnönü'den çıkarsa önümüzdeki sene ilk 10'a zor girer. Zirve yarışının çok uzağında kalır." dedi.

FİKRET ORMAN YANLIŞ YAPTI
Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın play-off öncesi Carvalhal'i, ardından da 1.5 yıllık anlaşma yaptığı Tayfur Havutçu'yu kovarak yanlış yaptığını söyleyen Kolot, şu ifadeleri kullandı:

"Yeni gelecek teknik direktör yabancı olmalı. Türklerin kredisi az oluyor. Yönetim politikası nedeniyle bütün baskı antrenör üzerinde oluyor. Paran yoksa niye Avrupa'da yabancı antrenör arıyorsun? Kadroyu korumak için bile paran yok. Yabancı hocalar belirli bir mali disipline alışmış kişiler. Paralarını vermezsen giderler.

Bu nedenle Beşiktaş yönetiminin tercihini Türk teknik adamdan yana kullanacağını düşünüyorum. Ancak kişisel tercihim sorulursa ben Paul Le Guen'in getirilmesini isterim. PSG kümeye giderken takımı ayağa kaldırdı. Çok iyi bir insan, adam gibi adam. Afrika'da da çalıştı. Zorlukları biliyor. Kesinlikle Beşiktaş'ta başarılı olacağına inanıyorum ve yöneticilere Le Guen ismini tavsiye ediyorum."

BEŞİKTAŞ'TA ALTYAPI BAŞIBOŞ KALDI
Celal Kolot, Beşiktaş'ın yaptığı transferler için 'altyapının hiçbir şey yapmadığını gösteriyor' dedi. Siyah – beyazlı altyapının çok başıboş kaldığını belirten Kolot, "Transfer edilen gençler bu sene direkt oynayacak kalitede değil. Beşiktaş'a gelip yedek bekleyerek futbolcu olunmaz. O halde bu oyuncular niye alındı? Altyapı zaafı açık şekilde ortada." ifadesini kullandı.

Kasımpaşa yönetimine giren Zafer Yıldırım, Turgay Ciner, İhsan Kalkavan ve Mübariz Mansimov'u eleştiren eski yönetici, "Beşiktaş zenginleri Beşiktaş'ı bırakmış halde. Üyelikleri otomatik olarak düşecek. Kulüp kendi haline bırakılmış durumda. Başkan var ama çaresizce, ümitsizce çalışıyor. İyi niyetli ancak hiçbir şeyi düzeltemez. Beşiktaş eriyor." açıklamasında bulundu.

Orman'ın kadın basketbol ve erkek voleybol şubelerini kapatma düşüncesine de değinen Kolot, "Şubeleri kapatamaz. 10 amatör şube açık olmazsa kulüp Beden Terbiyesi'nden para alamaz. Sayın Orman istediği şubeyi kapatabileceğini sanıyorsa yanılıyor. Ayrıca o şubelerin bir maliyeti yok. Parasız hentbol takımı senelerdir şampiyon. Her şey para demek değil." diyerek sözlerini noktaladı.
Etiketler Beşiktaş, Celal Kolot
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN