Karaman hazır kıta

Karaman hazır kıta
Salı 29.05.2012

"Şartlar ne olursa olsun Beşiktaş, Beşiktaş'tır Her çalıştırıcının gönlünde büyük takım yatar. Son 5 senedir kendimi, Avrupa Ligi ve Devler Ligi'ni hedefleyen bir hoca olarak hazırlıyorum"

Beşiktaş'ın yerli teknik direktör adayları arasında yer alan Hikmet Karaman, siyahbeyazlı camiaya seve seve geleceğini söyledi.
Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Hikmet Karaman, "Beşiktaş iyi bir camia, büyük bir kulüp. Şartlar ne olursa olsun Beşiktaş, Beşiktaş'tır. Orada görev yapmak isteyen meslektaşlarımız da var. Herkesin gönlünde büyük takımlar yatıyor. Ben de son 5 senedir, kendimi Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi'nde başarıyı hedefleyen bir antrenör olarak hazırlıyorum. Başarılı olacağıma inanmasam zaten göreve talip olmam" dedi.

ÖNEMLİ OLAN HER ZAMAN AVRUPA
Deneyimli teknik adam şöyle konuştu: "Büyük takımlarda görev alıyorsanız, o takımı şampiyon yaparsınız. Fatih hoca 1 sene önce dip yapmış bir G.Saray'ı aldı, şampiyon yaptı. İyi bir teknik ekibe, iyi kadroya sahipseniz, Türkiye'de şampiyon olursunuz. Önemli olan Avrupa maçlarında ne yapacaksınız. Ben buna bakıyorum. Di Matteo ve Simeone gibi Avrupa'da başarılı olacak teknik becerileri ortaya koyacaksınız. Ben de bunu amaçlıyorum. Büyük takımlar a çalışmak daha kolay."

TARAFTAR POTANSİYELİ İNANILMAZ
Dört büyük takımda şampiyon olmanın diğer takımlarda başarılı olmaktan daha kolay olduğunu ifade eden Karaman, "Ben Avrupa'da başarıyı hedefleyen bir projenin peşindeyim. Bana gelen teklif bu projeyi içeriyor olmalı" diyerek teklifleri 'şartlı' kabul edeceğini de söyledi. Karaman, siyah-beyazlı taraftarlara ve İnönü Stadı'nın atmosferine de övgüler yağdırarak, "İnanılmaz bir potansiyeli var. Bir kere 1.5 puanı, Beşiktaş taraftarı alıyor. Diğer 1.5'u da futbolcular alsın artık" ifadesini kullandı.

Etiketler Beşiktaş
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN