Web Sürümüne Geç

  "İtibar kaybetmemize neden oluyor"

  "İtibar kaybetmemize neden oluyor"
  01 Eylül 2012, Cumartesi Güncelleme: 18:03

  Beşiktaş Kulübü'nün eski başkan adaylarından Bülent Deriş, siyah-beyazlı yönetimin uygulamalarını eleştirdi.

  Deriş, yaptığı yazılı açıklamada, kulübün borçlarının yapılandırılması ile alakalı daha somut ifadeler, net rakamlar ve zaman planlaması istediklerini aktararak, ''Kulübün içinde bulunduğu borç durumu ile alakalı herhangi bir çözüm önerisinin bugün belli olmaması ve hala kısa vadeli borçların ödenmesi konusunda yaşanan karmaşa ve belirsizlik, kamuoyunda itibar kaybetmemize ve umutsuzluğa kapılmamıza neden olmaktadır'' ifadelerini kullandı.
  Siyah-beyazlı kadın basketbol takımının önce ligden çekilip, sonra yeniden ''devam etmesi'' yönünde karar alınmasına da tepki gösteren Deriş, ''Erkek Voleybol Şubesi'ni kapattınız, Bayan Basketbol Takımı'nı bir gecede stratejisi olmayan ve Beşiktaş Kulübü'ne yakışmayan bir yönetim anlayışıyla kapatıp, tekrar 'yola devam' dediniz. Bu yönetim anlayışı ile ne kadar devam etmeyi, başka hangi amatör branşları kapatmayı düşünüyorsunuz? Geçmişi karalayarak ve sorunların nasıl oluştuğunu anlatarak, bu sorunları çözemezsiniz. Ancak çözümün bir parçası olarak, taşın altına maddi olarak da elinizi sokarsanız bu sorunların altından kalkabilirsiniz'' şeklinde görüşlerini aktardı.

  ''Yeteri kadar hazırlığınız yokken, neden Beşiktaş camiasını bir karanlığa sürüklediniz?'' ifadesini kullanan Deriş, şunları kaydetti:
  ''Beşiktaş taraftarını karamsarlığa itecek şube kapatmayı, kulübü küçültmeyi düşündüğünüzü neden Mart ayındaki genel kuruldan önce açıklamadınız, genel kurul üyelerini yanıltmış olmadınız mı? Kulübümüzü zor durumda bırakacak, 109 yıllık değerini geri götürecek, rakipleri ile rekabet edemeyecek bir duruma getirmek, Beşiktaşımızı küçültmek asla bir çözüm önerisi olarak kabul edilemez.''
  Yükleniyor