Web Sürümüne Geç

  Şimdi ne olacak?

  Şimdi ne olacak?
  01 Eylül 2012, Cumartesi Güncelleme: 01:39

  Quaresma ile maddi konuda anlaşma sağlanamadı Yunan basını, Olympiakos'un Q7'yi istediğini yazdı. Almeida, yöneticilere ayrılmak istediğini tekrarladı Atletico Madrid ve Westham ilgilendi, sonuç çıkmadı

  Beşiktaş'ta "gitti-gidiyor" denilen Portekizli oyuncular Quaresma ve Almeida, dün itibarıyla takımda kaldı. Yönetimin 'gönderilecekler' listesinin başına koyduğu Quaresma'ya resmi teklif gelmedi. "Avrupa'dan başka yere gitmem" diyen Portekizli, Avrupa'da transfer döneminin son gününde de (dün) takım bulamayınca kaldı. Şimdi gözler, senelik 3 milyon 750 bin euro kazanan Q7 ile yıllık 2 milyon euro öneren yönetimin nasıl bir ortak noktada buluşacağına çevrildi.

  HAYALLERİ SUYA DÜŞTÜ
  Bu arada Olympiakos'un, Quaresma'nın peşine düştüğü iddia edildi. Yunan medyasında, Olympiakos'un Beşiktaş'ta mutsuz olan Quaresma için devreye girdiği haberleri manşete taşındı. Ancak dün gece geç saatlere kadar bu konuyla ilgili net bir gelişme yaşanmayınca, Q7'nin Avrupa hayali suya düşmüş oldu.

  FESİH İÇİN PAZARLIK!
  Portekizli oyuncu, 2.5 milyon euro karşılığında sözleşmesini feshedeceğini söyledi, yönetim kabul etmeyince rakamı 1.8 milyon euro'ya indirdi.
  Pazarlıklar sürüyor...

  Almeida konusuda ise tam bir belirsizlik yaşanıyor. Aybaba'nın "Onu takımımda istiyorum" talebi üzerine Almeida'ya dokunmama kararı alan yönetim, golcü oyuncunun "Ayrılmak istiyorum" ısrarı üzerine ne yapacağını şaşırdı. Çekilen MR'ları temiz çıkmasına rağmen sakatım diyerek G.Saray maçında oynamayan, Karabük'e de gitmek istemeyen Almeida için, menajer Ahmet Bulut'un yurt dışında bazı kulüplerle pazarlık yaptığı öğrenildi. A. Madrid ve Westham'ın, Almeida ile ilgilendiği ama sonuç çıkmadığı belirtildi.

  SÖZLEŞME ŞARTLARI AĞIR
  Bu arada Almeida ile yapılan sözleşmenin yönetimi zor durumda bıraktığı ortaya çıktı. Beşiktaş, bu oyuncuyu bugün satsa bile paranın ilk 4.5 milyon euro'su fona, kalan miktarın % 55'i menajer Mendes'e, sadece % 45'i Beşiktaş'ın kasasına girecek. Bu da yetmezmiş gibi Almeida iki sene içinde satılmazsa Beşiktaş kulübü "fona" faiziyle birlikte 3 milyon euro para ödeyecek.

  FIFA'YA ŞİKAYET ETTİLER
  Portekiz Federasyonu, Beşiktaş'ı FIFA'ya şikayet etti. Almeida'yı 7 ve 11 Eylül'deki milli maçlara çağıran federasyonu, golcü oyuncunun sakat olması nedeniyle gönderilmemesi üzerine Almeida'yı aradı. Yıldız futbolcu "İyiyim" deyince Portekiz Futbol Federasyonu da FIFA'ya gitti.

  Etiketler Beşiktaş
  Yükleniyor