Web Sürümüne Geç

  Gözler Zarate'de

  Gözler Zarate'de
  04 Eylül 2012, Salı Güncelleme: 00:40

  Sol kanadını Gökhan Süzen ile güçlendiren Kartal, Zarate'yi bitirmek için kolları sıvadı. Drenthe'yi askıya alan Beşiktaş yönetimi, Marouane Chamakh'tan da vazgeçmiş değil.

  Beşiktaş'ta, transfer döneminin bitmesine bir gün kala hareketli saatler yaşanıyor. Forvet arayışlarını sürdüren siyah-beyazlılar, listedeki isimlerden Zarate'yi bitirmek için yeniden harekete geçti. Almeida'nın takımda kalmasına rağmen, Mustafa Pektemek'in sakatlığı nedeniyle forvet bölgesine takviye isteyen teknik direktör Samet Aybaba'nın raporu doğrultusunda Arjantinli golcü Zarate için girişimler hızlandırıldı.

  Drenthe düştü
  Bir süredir Drenthe'nin peşinde olan siyah-beyazlılar, Aybaba'nın bu isme sıcak bakmamasına rağmen golcü için yıllık 1.6 milyon euro'dan üç yıllık bir anlaşma önerdi. Fakat dün son anda İstanbul Büyükşehir Belediye'den genç Gökhan Süzen transfer edilince aynı mevkiide görev yapan Drenthe transferi askıya alındı ve rota bir kez daha forvete çevrilerek Zarate için ikinci bir teklif hazırlandı.

  1 yıl kiralık isteniyordu
  Yaklaşık bir haftadır 25 yaşındaki Zarate ve kulübü Laizo ile pazarlıklarını sürdüren ancak olumsuz yanıt alan siyah- beyazlı yöneticiler, geçen sezon İnter'de kiralık oynayan Arjantinli forveti renklerine bağlamayı çok istiyor. Beşiktaş, teknik direktör Samet Aybaba'nın da kadrosunda görmek istediğini ısrarla belirttiği genç futbolcuyu 1 yıllığına kiralamaya uğraşıyor. Bu arada Arsenal'in Faslı golcüsü Chamakh için de iki kez girişimde bulunan yönetim, bu oyuncu içinde çalışmalarını tam gaz sürdürüyor.
  Etiketler Zarate
  Yükleniyor