Web Sürümüne Geç

  Fernandes gülüyor

  Fernandes gülüyor
  06 Eylül 2012, Perşembe Güncelleme: 00:48

  "Fernandes 'ben buradayım ve liderim' havasını artık yüz hatlarında yaşamaya başladı, morali iyi"

  Batuhan hiperaktif
  Beşiktaş'ın hocası Samet Aybaba, takımın gidişatından son derece mutlu. Lig TV'ye demeç veren tecrübeli çalıştırıcı, "Fernandes'in kafası artık takımda mı, yoksa futbolda mı?" sorusuna, "Fernandes artık gülüyor ve beyaz dişleri ortaya çıkıyor. O da dahil takımdaki herkesten çok mutluyum" cevabını verdi. Karabükspor maçında yaptığı iki asistle adından söz ettiren Batuhan'ı değerlendiren Aybaba, "Batuhan, çok hiperaktif biri. Bazen espri yapmak istiyor ama nerede, ne zaman, ne konuşacağını bilmiyor. Bu durum sıkıntı yaratabiliyor ancak şimdi çok istekli" diye konuştu.

  Kıbrıs'tan vazgeçti
  Aybaba, "Batuhan geçen gün Kıbrıs'a gidecekti, vazgeçti. İstanbul'da kalıp çalışmayı tercih etti. Bunu duyunca çok sevindim. Batuhan milli takım için de çok önemli. Onu geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz" dedi. Tecrübeli teknik direktör, "Almeida'dan yararlanmayı düşünüyor musunuz?" sorusunu ise şöyle cevapladı: "Tamamen onun tavrına bağlı. Biz Beşiktaş takımıyız. Hiçbir zaman alternatifsiz kalmayız. Kim olsa gelir, oynar. Gerekirse A2 takımının santrforunu alırız. Almeida bu takımın oyuncusu olduğuna inanmalı ve çalışmalı. Ondan bunu özellikle bekliyorum."

  Zarar vereni göndeririz
  Aybaba, Quaresma'nın ne yapması halinde takıma girebileceği sorusunu ise şu şekilde yanıtladı: "Transfer dönemi Rusya'da ve bazı Latin Amerika ülkelerinde devam ediyor. Onlarla ilgili durum ortaya çıksın ondan sonra görüşümüzü yönetimle paylaşırız. Biz Beşiktaşlıyız, Beşiktaş'ın menfaatine olan her şeyin yanındayız. Menfaatine olmayanı kulüpte tutmayız."

  Tabii ki iddialıyız
  Aybaba "Beşiktaş şampiyonlukta iddialı mı?" sorusu üzerine, "Bunun aksi düşünülebilir mi. Diğer takımlar, gerçekten kaliteli oyuncular aldılar. Onların kafalarındaki sisteme ben saygı duyuyorum. Herkes de bize saygı duymalı. Takımdaşlık ve forma aşkı daha ön planda olan oyuncularla bu işi yapmak istiyoruz" dedi.

  Başka eve tanışanacak
  Aybaba dün Almeida ile görüştü. Portekizli oyuncunun sıkıntıları için önlem alınacak. İlk olarak Almeida farklı bir eve taşınacak. Daha sonra çocuğu okula yazdırılacak.

  Etiketler Samet Aybaba
  Yükleniyor