Web Sürümüne Geç

  Mendes'in son kazığı

  Mendes'in son kazığı
  07 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 23:16

  Seyit Ateş: Nene için son anda masaya 6 milyon euro'luk teklifi kimin getirdiğini araştırıyoruz

  Beşiktaş'ta, Nene transferinin gerçekleşmemesinin ardında, takımdaki Portekizli oyuncuların menajeri Mendes'in olduğu iddia edildi. Yönetici Seyit Ateş, konu ile ilgili şunları şöyledi: "Bir iddia var, gerçek olup olmadığını araştırıyoruz. Buna göre Portekizli futbolcuların menajeri Jorge Mendes, PSG'ye son anda Spartak Moskova adına Nene için teklif getiriyor. Amaç gerçekten Nene'yi transfer etmek değil, Beşiktaş'ın işini bozmak. Quaresma ve Almeida'yla ilgili konularda sıkıntı yaşayan Mendes'in böyle bir yola başvurduğu iddia ediliyor. Adı üzerinde, iddia. Ancak araştırıyoruz. Eğer gerçekse gerekenleri fazlasıyla yapacağız."

  YILLIK 1.5 MİLYON EURO'DAN, 3 SENELİK ANLAŞTIK
  Ateş, Nene ve kulübü Paris St. Germain'le kesin anlaştıklarının altını bir kez daha çizerken şöyle devam etti: "Nene'yle 3 yıllık anlaşma yapmıştık. Bizden yılda 1.5 milyon euro kazanacaktı. Kulübü PSG'yle ise 3 milyon euro sözleşme fesih bedeli konusunda da el sıkıştık. Özel uçağımız Paris'e Nene'yi almaya gitti ancak son dakikada Moskova çıktı ve fiyatı 6 milyon euro'ya yükseltti. Bitti dediğimiz transfer gerçekleşmedi. Bunu anlayabilmek imkansız. Beşiktaş anlaşma yaptıktan sonra birkaç saat içerisinde bir başka takımın teklifte bulunması, insanın aklına 'başka' şeyleri getiriyor."

  TEMİNAT GARANTiSi VERiLMEDi
  Beşiktaş'ın Nene transferini gerçekleştirememesinin ardından ortaya atılan iddialardan biri de banka teminatının bulunamaması yönünde. Olay şöyle gelişti: Fransızlar, Nene'nin takımdan ayrılarak Beşiktaş'a gelmek istediğini bildirildi. PSG'nin bu teklifi, Beşiktaş yönetimine pazartesi günü ulaştı. Görüşmeyi kabul eden Beşiktaş ile PSG arasında faks trafiği salı günü başladı. PSG, 6 milyon euro bonservis istedi; Beşiktaş kiralama talebini sundu. Fransızlar direnince, Beşiktaş "4 milyon euro öderiz. Bunu da dört yılda ve 8 taksitte alabilirsiniz" dedi. Ancak PSG yetkilileri Beşiktaş'ın banka teminatları konusunda, Ospina transferinde Nice ile yaşadığı sorunlarını göz önüne alınca transferden vazgeçti.

  G.SARAY iDDiASI
  Fransız Le Parisien gazetesi, dün çarpıcı bir iddia ortaya attı. Gazete; Nene'nin G.Saray'ın Fransa temsilcisi Bruno Heiderscheid ile konuştuğunu, Bruno'nun Brezilyalı oyuncuya gelecek sezon G.Saray'da oynama sözü verdiğini; burnun üzerine de Nene'nin sezon sonuna kadar PSG'de kalıp ocakta G.Saray'la sözleşme imzalayacağını yazdı.

  Yükleniyor