Web Sürümüne Geç

  Lizbon'a gitti

  Lizbon'a gitti
  09 Eylül 2012, Pazar Güncelleme: 00:10

  Q7'nin Portekiz'de kalıcı olmadığı, kız arkadaşı ve çocuklarını da alarak Türkiye'ye döneceği belirtildi

  Beşiktaş'ın sorunlu yıldızı Ricardo Quaresma, yönetimden aldığı özel iznin ardından dün sabah ülkesine gitti. Geçmiş dönemde yapmış olduğu anlaşma gereği kulüpten senelik 3 milyon 750 bin euro garanti para kazanan ve yönetimin 'fedakarlık' teklifini geri çeviren Portekizli oyuncu, dün THY'nin 1759 sefer sayılı uçağı ile İstanbul'dan Lizbon'a gitti. Yıldız futbolcu Quaresma, Portekiz'e milli maçlar arasından faydalandığı için iki günlüğüne gittiğini, gidiş amacının da eşi ve çocuklarını alıp İstanbul'a getirmek olduğunu söyledi. Q7'nin bu ifadesi, Beşiktaş camiasının kafasını karıştırdı. Havalimanında kendisine yöneltilen soruları cevapsız bırakan Ricardo Quaresma'nın yanında bir arkadaşı olduğu halde Atatürk Havalimanı Dış Hatlar terminalinden uçağına giderken oldukça neşeli olduğu dikkat çekti.

  BEŞİKTAŞ YÖNETİMİ, TEKLİFLE DÖNMESİNİ BEKLİYOR
  Siyah-beyazlılarda, yıldız futbolcunun Portekiz'e gitmesi, yönetimi de heyecanlandırdı. Yönetim; daha önce Katar ve Çin'den gelen teklifleri kabul etmeyen Quaresma'nın, Portekiz Futbol Federasyonu'nun transfer süresini 21 Eylül'e kadar uzatma kararına, "bir umut" olarak bakmaya başladı. Daha önce Rusya'dan da teklifler alan Ricardo Qurasema, "Teklifler ne kadar cazip olursa olsun, futbol yaşantımı Avrupa'dan başka bir ülkede sürdürmeyi asla düşünmüyorum" diyerek bu defteri de kapatmıştı. Şimdi gözler; daha önce de Q7'ye talip olan Sporting Lizbon başta olmak üzere, diğer Portekiz ekiplerinden gelmesi muhtemel tekliflere çevrildi. Bu arada Beşiktaş yönetiminin de, Ricardo Quaresma'yı bonservis bedeli ödemeyen bir takıma göndermeme kararı aldığı belirtildi.

  PROGRAMA UYMUYOR
  Teknik direktör Aybaba tarafından, performanslı yeterli görülmediği için A2 takımına gönderilen Quraesma, kafasına göre takılmaya devam ediyor. Portekizli oyuncu, FIFA'nın getirdiği kurallar gereği her sabah 09.00'da idman sahasında oluyor ve 45 dakika süren koşusunu yapıyor, sonrasında da çantasını toplayıp gidiyor. Q7'nin, Aybaba tarafından kendisi için hazırlatılan programa uymadığı belirtildi.

  TARAFTAR DÖNSÜN İSTİYOR
  G.Saray derbisini locadan izleyen ve demirlere çıkarak kendisinden imza alan taraftarlara eliyle 'buradayım' mesajı veren Ricardo Quaresma için siyah- beyazlılar, yönetimden 'af' kararının çıkmasını bekliyor. Beşiktaş yönetiminin, çarşamba günü Portekizli futbolcuyla ilgili nihai kararı vermesi bekleniyor.

  MENAJER AYNI SORUNLAR AYNI
  Q7'nin menajeri Mendes'in, aynı zamanda Tanju, Burak, Atınç ve Emre Özkan'ın menajeri Ahmet Bulut'la ortak olması kafalarda soru işareti yarattı.
  Yükleniyor