Web Sürümüne Geç

  Erdoğan: Daha bitmedi

  Erdoğan: Daha bitmedi
  15 Eylül 2012, Cumartesi Güncelleme: 01:38

  "Eski yönetimin mirasıdır! İstifa nedenim de budur. Konuyu Yargıtay'a taşıyacağız"

  Beşiktaş'ın Aktif Tanıtım'ın açtığı davayı kaybetmesi ve 6 milyon 95 bin dolar+faizini ödemeye mahkum edilmesi camiada deprem etkisine neden oldu... Bu davanın 2004 yılından kalma bir sorun ve eski yönetimin mirası olduğunu dile getiren yönetici Levent Erdoğan, "O zamanlar konuştuğumda bana 'sivri dilli' diyorlardı. İş bilmeyenler konuşuyordu. Çok tartışmalar yaşadım, en sonunda istifa ettim. Mahkemeden aleyhimize karar çıktı. Ama Yargıtay yolu açık. Kararı temyiz edeceğiz. Hakkımızı kullanacağız" diye konuştu.

  SORUMLULARI SULH YOLUNA GİTMEDİ...
  Davaya karşılık gösterilen 11 milyon doların ortada olmadığını belirten Erdoğan, şöyle devam etti: "O para bütçede gösterilse de ayırıldığı anlamına gelmez. Zaten şubat ayındaki mali kongreden onay çıkmadı. Bu olay sulh yolu ile çözülebilirdi ama sorumluları zamanında bunu yapmadı. Başkanımız Fikret Orman'ın 4 milyon dolar karşılığı sulh teklifi de kabul edilmedi. Sebep olmadığımız bir durumu temizlemeye çalışıyoruz."

  DERTLERİ ÖTELEMEKTİ
  Aktif Yatırım adına davayı yürüten avukat Mehmet Dedeoğlu, olayın bu noktaya gelmesinin eski yönetimin hatası olduğunu söyledi. Siyah-beyazlıların sürekli davayı ötelemeye çalıştığını ifade eden Dedeoğlu, "2006'da açılan dava 2011'de bitme aşamasına geldi. Yöneticiler ile kimsenin mağdur olmayacağı bir ödeme takvimi için masaya oturduk. Ama yine yine işi uzatıp, kendi dönemlerini kurtarmaya çalışan yöneticiler gördük. Sonrasında telefonlarımıza bile çıkmadılar. Eski yönetim mağduriyetimizi gidermeye çalışsa olay bu noktaya gelmezdi" dedi.
  Etiketler Beşiktaş
  Yükleniyor