Web Sürümüne Geç

  Kartal'ı bölüyor

  Kartal'ı bölüyor
  17 Eylül 2012, Pazartesi Güncelleme: 00:58

  "Yönetim, teknik heyet ve futbolcular fedakarlıklar yaptı. Lig başladı, 3 maçta 5 puan topladık. Manşetler hâlâ Quaresma. Kişiler gider, Beşiktaş kalır. O bize, biz ona uymuyoruz. Kararını versin, yolu açık olsun... Kulübe zarar veriyor"

  Beşiktaş'ta kangren haline gelen Ricardo Quaresma olayı teknik direktör Samet Aybaba'yı isyan ettirdi. Tecrübeli hoca, "Yönetim, teknik heyet ve futbolcular büyük fedakarlıklar yaparak sezona başladık. Doğru veya yanlış kararlar aldık. Ancak bizi işimizi yapmaya bırakmıyorlar. Ligin 3. haftasını geride kaldı ama hâlâ manşetlerde Quaresma var. Ben bıktım. Futbolcuların da bundan rahatsız olduğunu biliyorum. Bu adam Beşiktaş'ı bölüyor" diye konuştu.

  BEŞİKTAŞ BATMAZ
  Hesaplarında Quaresma'ya yer olmadığını belirten Samet Aybaba şunları söyledi: İster gitsin, ister kalsın. Beni ilgilendirmiyor. Mali durumu da yönetimin sorunu. Ben oyuncularımdan, takımın aldığı sonuçlardan sorumluyum. Çalışma tempomuzu etkileyecek olaylara izin vermemeye kararlıyım. Bazıları hâlâ ona sahip çıkıyor. Beşiktaş'a oynasa da oynamasa da zarar verdiğini göremiyorlar mı? Kulüpler kalıcı, kişiler gidicidir. Merak etmeyin Quaresma gitti diye batmayız.

  BEN BİR GÜNDE TAKIM BULURUM
  Quaresma'nın Türkiye haklarını elinde bulunduran menajer Ahmet Bulut'un, "Ona 10 günde takım bulurum" sözleri ciddi bulunmadı. Başkan Fikret Orman, "Ben ona bir günde takım bulurum. Önemli olan bizim şartlarımızla gitmesi" diye tepki gösterdi.

  YAN YATTI, ÇAMURA BATTI
  Yönetici Ahmet Kavalcı, Quaresma'nın niyetinin üzüm yemek değil bağcıyı dövmek olduğunu söyledi. Kavalcı, "Rusya'yı soğuk, Dubai'yi sıcak diye istemiyor. Sanki kendisine çok teklif varmış gibi davranıyor. Bazı teklifler olduğu söyleniyor ama bize ulaşan yok. Bu durum iki tarafa da zarar veriyor" dedi.

  Q7 İÇİN BÜYÜK GÜN YARIN
  Quaresma sorunu yarın bir kez daha masaya yatırılacak. İstanbul'a gelmesi beklenen Portekizli oyuncu ve menajeriyle görüşülerek. Teklifler ve ayrılık şartları konuşulacak.

  EL CEZİRE BEKLİYOR
  El Cezire'nin "Beşiktaş'tan aldığı parayı garanti ediyoruz" dediği Quaresma kararsız. Menajeri Mendes ve Ahmet Bulut'un, "Her an olabilir" diyerek yeşil ışık yakması Beşiktaş yönetiminde heyecan yaratmadı. Yöneticiler, "Q7 biraz daha para koparmanın peşinde" dediler.

  ZARAR BOYUMUZU AŞTI
  Yönetici Tamer Kıran, Quaresma'nın Beşiktaş'ta kaldığı her günün zarar hanesine yazıldığını söyledi. Kıran, "Onu resmen isteyen hiç olmadı. Portekiz'den döndüğünde oturup konuşacağız. Bu belirsizlik bir hafta içinde bitmeli" ifadesini kullandı.

  Etiketler Ricardo Quaresma
  Yükleniyor