Web Sürümüne Geç

  Parası hazır

  Parası hazır
  18 Eylül 2012, Salı Güncelleme: 01:15

  PSG'nin sambacısı için yabancı bir iş adamından söz alındı. Nene, Rus olduğu ileri sürülen iş adamının teminatıyla ocak ayında Kartal olacak

  Beşiktaş kulübünde Nene sesleri yeniden yükselmeye başladı. Normal transfer sezonunda PSG'nin son anda fiyat artırmasıyla elden kaçan Brezilyalı forvetten vazgeçmeyen teknik direktör Samet Aybaba'nın ısrarıyla kolları sıvayan siyah-beyazlı yönetim, sambacıya ara transer döneminde yani ocak ayında Beşiktaş forması giydirmeye kararlı. Maddi kriz içinde olan ve transferlerde istenen banka teminatını karşılayamayan yönetim, Nene'de yabancı bir iş adamından yardım istendi. Rus olduğu ileri sürülen iş adamının Fransa'daki PNB Paribas'tan 3 milyon euro'luk teminat mektubu garantisi verdiği, PSG'nin Nene için yapılacak ödemelere karşılık iş adamının şahsi teminatını kabul bile ettiği iddialar arasında yer aldı.

  KULÜBÜ SON ANDA İŞİ BOZMUŞTU
  Yönetici Deniz Atalay konu ile ilgili dün, "Nene olayında kulübü ve menajerleri son anda işi bozdu. Bu nedenle transfer olmadı. Nene'yi transfer edecektik" açıklamasını yaptı. Sezon sonunda PSG ile sözleşmesi sona erecek olan Nene; Palmeiras, Santos, Mallarco, Aleves, Celta Vigo, Monaco, Espanyol (kiralık) formalarını giymişti. 31 yaşındaki forvet, PSG'de 74 maçta 35 gol attı.

  DRENTHE'Yi DE ALABiLiRiZ
  Beşiktaş Yönetim Kurulu ve Futbol Komitesi Üyesi Deniz Atalay, ihtiyaç olması halinde ara transferde oyuncu alabileceklerini belirterek, "Nene ve Drenthe gibi isimler de gündeme gelebilir. Eldeki futbolcularımızın performansları transferle ilgili kararlarımızı belirler" dedi. Radyospor'a konuşan Atalay, "İhtiyaç olmadan transfer yapılmaz. Beşiktaş'ın parasını sokağa atmak gibi bir şansımız yok. Bizler geçmişteki hataları yapmamak için buraya geldik" ifadesini kullandı.

  Q7'NİN KADER GÜNÜ
  Atalay, Querasma'nın durumu hakkında da bilgi verdi. Siyah-beyazlı yönetici, Portekizli yıldızın ya da menajerinin kendilerine şu ana kadar herhangi bir teklif getirmediğini belirterek, "Tercihimiz, bu oyuncumuzu elden çıkarmaktır. Ancak kalan süre fazla değil" dedi. Bu arada yönetimin bugün Quaresma ile görüşeceği ve karar verileceği belirtildi.

  BOLU'YA TESİS
  Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Deniz Atalay, Bolu'da yapmayı planladıkları tesis için Taşlı Yayla mevkindeki Seben Göleti çevresinde incelemelerde bulundu. Atalay, bölgeyi çok beğendiklerini ve burada tesis yapılabilecek çok sayıda alan olduğunu ifade ederek, "Başkanımız Fikret Orman bu tesisi çok istiyor. Bunun için büyük gayret gösteriyor" dedi. İncelemeler sırasında Atalay'a, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Boluspor Başkanı Abdullah Abat da eşlik etti.
  Etiketler Beşiktaş
  Yükleniyor