Web Sürümüne Geç

  "Heyecan verici olacak"

  "Heyecan verici olacak"
  21 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 13:59

  Beşiktaş Futbol (A) Takımı Sportif Direktörü Semih Usta, Ziraat Türkiye Kupası 2. turunda eşleştikleri Bölgesel Amatör Lig temsilcisi Niğde Belediyespor ile heyecan verici bir maç oynayacaklarını söyledi.

  Olimpiyatevi'nde gerçekleştirilen kura çekimi sonrasında açıklama yapan Semih Usta, çok renkli bir kura çekimi olduğunu ifade ederek, ''Farklı illerden, farklı kategorilerde, normal şartlarda karşılaşma şansı olmayan takımların eşleştiği bir kura çekimi oldu. Kupada ilk maçımız için Niğde'ye seyahat edeceğiz. Niğde ve çevre illerindeki Beşiktaşlılara, sporseverlere heyecan verici bir müsabaka yaşatacağımızı düşünüyoruz'' şeklinde konuştu.
  Niğde'de takımlarına üst düzey bir ilgi olacağını tahmin ettiğini belirten Usta, ''Ankara'da da bir tane Süper Lig takımı var. Dolayısıyla bu çevrede olan Beşiktaşlılar için takımlarını izlemek çok da kolay değil. Müsabakanın nerede ve ne zaman oynanacağı tam belli değil. Belli olduğunda ise taraftarlarımızın ilgi göstereceğinden eminim'' diye konuştu.

  Stat değişikliği talebi olabilir
  Niğde'deki stadın fiziki şartlarını bilmediklerini ifade eden Semih Usta, gerekli görülmesi halinde maçı farklı bir yerde oynamayı isteyebileceklerini dile getirdi.

  Usta, ''Federasyonun belli kriterleri var. Bu kriterlere uygun, yayın yapacak kurumlara uygun, futbol oynamaya elverişli bir saha varsa, gider orada oynarız, ama bunda bir eksiklik görülürse yetkililerimiz gerekli başvuruları yapar, maçın daha uygun yerlerde oynanmasını sağlarız'' ifadelerini kullandı.

  Gaziantepspor maçı hakkında
  Spor Toto Süper Lig'de yarın Gaziantepspor ile deplasmanda karşılaşacaklarını hatırlatan Usta, ''Takımımızın mücadele seviyesi bütün müsabakalarda oldukça yüksek. Şunu biliyoruz ki, Beşiktaş 90. dakikaya kadar mücadeleyi bırakmayacak bir ekip. Gaziantepspor çok iyi sonuçlar almadı. Dolayısıyla bu karşılaşmaya daha farklı bir gözle bakacaklardır. İki takım arasında iyi bir maç olmasını ve kazanan takımın da bizim olmamızı temenni ediyorum'' şeklinde konuştu.

  1 maçlık cezaya itiraz
  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun (PFDK) kendilerine verdiği 1 maçlık kendi sahasında seyircisiz oynama cezasıyla ilgili olarak da Usta, durumun hukuk bölümü tarafından incelendiğini, TFF Tahkim Kurulu'na cezanın kaldırılması için itirazda bulunacaklarını söyledi.

  Usta, taraftarlara da mesaj vererek, ''Bunlar istemediğimiz olaylar. Kombine kart alan taraftarlarımız maçlardan mahrum kalıyorlar. Otokontrol mekanizmasının daha işlemesi gerektiğini düşünüyorum'' dedi.
  Yükleniyor