Web Sürümüne Geç

  "Biz artık aile takımıyız"

  "Biz artık aile takımıyız"
  24 Eylül 2012, Pazartesi Güncelleme: 17:40

  Ziraat Türkiye Kupası 2. tur eleme maçında Niğde Belediyespor ile karşılaşacak olan Beşiktaş, Niğde'ye geldi.

  Futbolcular ve teknik heyet, kalacakları otele geçmeden önce maçın oynanacağı 5 Şubat Stadı'na giderek sahayı inceleyip, antrenman yaptı. Beşiktaş takımını Niğde Belediyespor Kulübü Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Yerlikaya çiçekle karşıladı.

  Teknik Direktör Samet Aybaba, statta gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Son günlerde yapılan eleştirilerin haksız olduğunu ifade eden Aybaba, şunları kaydetti:

  ''Anadolu'nun güzel bir kentinde Beşiktaşlı taraftarlarla buluşmak çok güzel. Oyuncularımız da herhalde bu keyfi tadıyorlardır. Tek tek gidiyorlar ilgileniyorlar. Söylentilerle ilgili birkaç şey söylemek istiyorum. Bazı oyuncularla aramızda sert tartışmalar olduğu veya ağır hakarete varan konuşmalar olduğuna dair gazetelerde çıkan haberler var. Çok enteresan ve komiktir. Oyuncularımızla karşı karşıya gelme ya da tartışma olmamıştır. Biz artık çizgisini çok iyi bilen aile takımıyız. Aile içindeki tartışmaları dışarıyla paylaşacak kadar da medeni insanlarız. Fakat benim Fernandes ve Sivok ile hiç bir konuda karşılıklı tartışma ve konuşmam olmamıştır. Hikmet hocamızla da Elazığspor maçı sonrası bir görüşmem olmamıştır. Herkesi Beşiktaş'ın saha içi performansını etkileyecek yanlış şeyleri yapmamaya davet ediyorum. Eğer anlaşılmamış, yanlış anlaşılan veya anlaşılması istenen bir şey varsa bunun muhatabı benim. Ben buradayım. Bana herkes sorabilir. Ben doğru şeyleri söylemekle tanınırım. Arkadaşları aydınlatırız.''

  Bu söylentiler için Fernandes'in Gaziantepspor maçı sonrası yaptığı açıklamanın daha önemli olduğunu belirten Aybaba, şöyle devam etti:

  ''Fernandes'e '87. dakikada oyundan çıktınız nasıl karşılıyorsunuz' diye soruluyor. Fernandes'in cevabı ise 'Ben bunu hiç sorgulamadım. Kendi içimde bile sorgulamadım. Bizim teknik direktörümüz patronumuzdur. O istediği gibi hareket eder' şeklinde cevap verdi. Aslında Türk futboluna örnek olacak bir konuşmaydı. Fakat nedense bizim ülkemizde olumlu, profesyonel söylenen sözler itibar görmüyor. Bütün teknik adamlarımızın oyuncuları ile hayali tartışmaları, yıpratma politikaları var. Biz aslında futbolun içindeki unsurlarız. Birbirimize destek verelim, böyle şeyler olmaması için hep birlikte hareket edelim.''

  ''Biz mağlubiyeti hazmedemeyen bir takımız''
  Bir gazetecinin eleştirilerin Gaziantepspor mağlubiyetinin ardından gelmeye başladığını hatırlatması üzerine Aybaba, kimin ne planladığını bilmediğini söyledi.

  Futbol takımı olduklarını ifade eden Aybaba, ''O maçın ilk yarısını 3-4 farkla önde kapatabilirdik. Genele baktığınızda gollerin yapılması, hazırlanması, atılması inanılmaz bir taktik ürünü ama futbolun içinde penaltı var, son dakika yenilen goller var. Arkadaşlarımızla konuştuk. Biz mağlubiyeti hazmedemeyen bir takımız. Biz sadece bir kez mağlubiyeti hazmedebiliriz. Arkasından gelecek maçlara daha iyi hazırlanıp hazmetmememiz lazım. Arkadaşlarımız daha çok koşan, daha çok isteyen, Beşiktaş için her şeyini ortaya koymaya hazır olan oyunculardan kurulu. O nedenle futbol maçı kaybedilir, eleştiriler olabilir. Oyun içinde eksiklikler vardır, eleştiriler gayet normaldir ama böyle asılsız şeyler olmamalı'' şeklinde konuştu.

  Aybaba, ''Fernandes'i 85. dakikada çıkartırsanız yine eleştiri olacaktır. Bu eleştirilerin önüne nasıl geçeceksiniz ?'' sorusuna ise, ''Daha erken çıkartacağım. Ancak öyle geçebilirim herhalde. 87. dakika çok kritik bir dakika demek ki. Onun için şimdi ben 84 falan düşünüyorum'' şeklinde esprili bir cevap verdi.

  Son olarak Niğde Belediyespor ile oynanacak karşılaşmayı değerlendiren Aybaba, ''Maç maçtır. Yarın çok ciddi bir şekilde bu maça çıkacağız. Oynamayan arkadaşlarımız var. Onlar için büyük bir şans. Onlar da bunu iyi değerlendirecektir. İnşallah güzel bir sonuç alırız'' dedi.

  Basına ve taraftarlara açık olan idmanı çok sayıda taraftar da izledi. Taraftarlar Samet Aybaba ve futbolculara sevgi gösterisinde bulunarak tezahürat yaptı. Bazı taraftarlar da oyuncuların stada girişinde hatıra fotoğrafı çektirerek forma imzalattı.
  Yükleniyor