Web Sürümüne Geç

  Gönderirim

  Gönderirim
  28 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 23:52

  Başkan Fikret Orman, Quaresma'ya resti çekti

  Beşiktaş'ta Quaresma'nın durumu bugün netlik kazanıyor. FOTOMAÇ; alacağı parada indirim yapmadığı için yönetimle arası açılan, teknik direktör Aybaba'nın da performansını yeterli bulmadığı için kadroya almadığı Q7'nin bir hafta önce Başkan Orman ile yaptığı görüşmenin tüm detaylarını ele geçirdi. Geçen hafta Quaresma'yı Ümraniye'ye çağıran başkan Orman, Portekizli oyuncu ile yüz yüze konuşmayı tercih etti ve sözlerine şöyle başlad

  YA BU DEVEYİ GÜDERSİN, YA DA...
  "Bak arkadaş, iki yıldır sana 7.5 milyon euro vermişiz. Menajerin de 2 milyon euro almış. Devlet dahil herkes 'alan' tarafta, veren ise bir tek Beşiktaş. Artık sen de bir şeyler vermeyi kabul edeceksin. Bizde bir söz vardır; ya bu deveyi güdeceksin, ya bu diyardan gideceksin. Benim tarzım, tavrım bu. Yasalarla hak ettiğin parayı bu sene sana veririz. Ancak sözleşmen bitince bedava oynamak istesen bile kalamazsın. Karar senin!"

  SÜRE DOLDU, KARAR BUGÜN VERİLİYOR
  Portekizli yıldıza verilen süre bugün doluyor. Başkanın beklentisi Q7'nin en az 750 bin euro indirim yapması. Eğer 1 milyon euro indirim yaparsa, sözleşmesi iki yıl daha uzatılacak. Quaresma bu fırsatı kaçırır ve hiçbir adım atmadan olumsuz cevap verirse; başkan bundan sonra bizzat Quaresma'nın arayıp "Şartları kabul ediyorum" demediği müddetçe konuyu gündeminden çıkartacak.

  FORMA GARANTİN ASLA YOK!
  Başkan Fikret Orman, Portekizli yıldıza bir konuda daha taviz vermedi. Orman, "Senin yaşadığın problem benimle ilgili. Ama benimle problemini çözmüş olman dahi, takımda oynayacağın anlamına gelmeyebilir. Ben hocaya Quaresma'yı da 'oynat' demem. Benimle olan engelin ortadan kalktıktan sonra hocanla görüşürsün, her şey belli olur" ifadesini kullandı.

  Etiketler Fikret Orman, Quaresma
  Yükleniyor