Web Sürümüne Geç

  Bonservisi 40 milyon €

  Bonservisi 40 milyon €
  29 Eylül 2012, Cumartesi Güncelleme: 01:34

  Portekizli'nin sözleşmesindeki "25 milyon euro'ya serbest kalır" maddesine yüzde 60 zam yapıldı!

  Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Manuel Fernandes, siyah-beyazlı ekibin en değerli oyuncusu olmayı başardı.. Bu sezon başında takımdan ayrılmak istediğini söyleyen ancak yönetimin kendisini ikna etmesinin ardından yeniden formasını terletmeye başlayan Fernandes için biçilen değer adeta dudak uçuklatıyor. Yönetim ilk olarak, 2014 Mayıs ayı sonuna kadar sözleşmesi bulunan Fernandes'in anlaşmasını iki yıl daha uzatmak için girişimlere başladı. Bu sezon için 2.1 milyon euro alan, gelecek sezon ise 2.2 milyon euro alacak olan Manuel Fernandes'e 2015 sezonu için 2.5 milyon euro, 2016 sezonu içinse 2 milyon 750 bin euro teklif edilecek. Manuel Fernandes'in sözleşmesine şampiyonluk primi olarak 1 milyon euro da bonus eklenecek.

  BEŞİKTAŞ'IN YAPACAĞI YENİ TEKLİFE SICAK YAKLAŞIYOR
  Beşiktaş yönetiminin hazırlattığı bu yeni sözleşmedeki en dikkat çekici madde ise Manuel Fernandes'in alacağı yıllık ücrete yapılan zam değil, sözleşme fesih bedeli oldu. Portekizli oyuncunun Beşiktaş'a imza attığında yapılan anlaşmasında, "25 milyon euro karşılığında serbest kalır" maddesi bulunuyordu. Beşiktaşlı yetkililer, Fernandes'in sözleşmesini 2016'ya kadar uzatmayı kabul etmesi durumunda bu rakamı % 60 oranında yükselterek, "40 milyon euro karşılığında serbest kalır" şeklinde değiştirecek. Portekizli oyuncunun, Beşiktaş'tan gelecek olan yeni teklife sıcak baktığı ifade edildi.

  FERNANDES DEĞİL, OBİ VAN KENOBİ!
  Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Manuel Fernandes, siyah-beyazlıların "Star Wars" kahramanı seçildi. Beşiktaşlı oyuncular, tipi ve saçlarının şekli nedeniyle Fernandes'i, Star Wars (Yıldız Savaşları) serisinin ünlü kahramanı Obi Van Kenobi'ye benzetiyorlar. Bu arada Beşiktaşlı futbolcular, takımdaki diğer bir Portekizli Hugo Almedia'ya da yine aynı diziden bir kahramana benzeterek takılıyorlar. Uzun boyu ve iri yapısıyla dikkat çeken Almeida'nın, dizideki en 'minik' kahraman olan Yoda'ya benzetilmesi ve bu şekilde çağırılması; takım içinde yeni bir eğlence kaynağı oldu.
  Yükleniyor