Web Sürümüne Geç

  Fedakar Quaresma

  Fedakar Quaresma
  29 Eylül 2012, Cumartesi Güncelleme: 01:23

  Dün sabah Tamer Kıran'la görüşen Q7 indirime 'tamam' dedi. Konu, başkana ve hocaya iletildi. Taraflar, haftaya buluşarak son kararı verecek

  Beşiktaş'ta sezon başından bu yana devam eden Quaresma krizi, mutlu sonla noktalanmak üzere... Dün kulüp binasında futbol komitesi başkanı Tamer Kıran ile bir araya gelen Portekizli oyuncu, senelik 3 milyon 750 bin euro'luk ücretinde, 1 milyon euro indirime gitmeyi kabul etti. Kıran, rakamı biraz daha indirmek için bastırdı ancak Q7, "Daha fazla inmem" yanıtını verdi. Kıran, yaklaşık 2 aydır maaşında indirime gitmeyi kabul etmeyen Quaresma'nın bu yaptığının da bir fedakarlık olduğunu belirterek, konuyu toplantı öncesi İzmir'e yola çıkan başkan Fikret Orman ve Ümraniye'de bulunan teknik patron Samet Aybaba'ya telefonla iletti. Üçlü arasında geçen konuşmanın ardından başkan Orman; Quaresma'nın yeniden kazandırılmasına sıcak bakılabileceğini belirtirken, teknik patron Aybaba ise süre istedi. Tarafların, önümüzdeki hafta içerisinde bir araya gelecekleri ve son kararı hep birlikte verecekleri ifade edildi. Dünkü görüşmenin ardından, Quaresma'nın takımda kalma ve yeniden forma giyme ihtimalinin yüksek olduğu belirtildi.

  CEP TELEFONU HİÇ SUSMADI
  Kulüp binasına tercümanıyla birlikte gelen Portekizli yıldız, yaklaşık 1 saat sonra Akaretler'den tek başına ayrıldı. Hiçbir açıklama yapmadan doğrudan arabasına yönelen Quaresma'nın, cep telefonuyla hararetli bir şekilde görüşme yapması dikkat çekti

  UZATMA FALAN YOK
  Quaresma'nın menajeri Ahmet Bulut, dünkü görüşmede, Portekizli oyuncunun sözleşmesinin uzatılmasıyla ilgili bir konunun gündeme gelmediğini belirtti. Bulut, "Sözleşme feshedilmesi ya da iki yıl daha uzatılması gibi bir şey söz konusu değil" yorumunu yaptı.

  ŞARTLARI HATIRLATTIK
  Dünkü görüşmenin ardından Beşiktaş kulübü, resmi siteden bir duyuru yaptı. Açıklamada, "Quaresma ile yapılan görüşmede, kendisine kulübümüzün gerekçeleri ve şartları hatırlatılmıştır. Önümüzdeki hafta tekrar bir araya gelmek üzere ayrıldık" ifadesine yer verildi.

  Etiketler Quaresma, Beşiktaş
  Yükleniyor