Yerliden şaşma

Yerliden şaşma
Perşembe 03.01.2013

Devre arasında defansın soluna takviye yapacak olan siyah-beyazlılarda, K. Erciyes'ten Emre Öztürk ile Orduspor'dan Atilla Turan'ın İsimleri öne çıktı

Beşiktaş, savunmanın soluna yapacağı takviye konusunda taktiğini değiştirdi ve alınacak oyuncunun "yerli" olmasına karar verdi. Bugüne kadar değerlendirilen alternatifler arasında aradığını bulamayan Beşiktaş teknik heyeti, 20 yaşındaki iki genç yıldız Emre Öztürk ile Atilla Turan'ı listenin ilk sırasına koydu. Bu isimlerden biri olan Atilla Turan, Orduspor'da görev yapıyor. Orduspor Başkanı Nedim Türkmen, konuyla ilgili olarak şunlar söyledi: "Takas düşünmüyoruz. S. Lizbon, Atila'yı 1 milyon euro'ya almıştı ve bize satın alma opsiyonu ile kiraladı. Oyuncunun bütün hakları elimizde. Eğer Beşiktaş resmi bir girişim yaparsa, opsiyonu kullanarak bu oyuncu için masaya oturabilirim."

ÜMİT MİLLİ TAKIM'A DAVET EDİLDİ
Siyah-beyazlıların listesindeki bir isim de Kayseri Erciyes'in genç yıldızı Emre Öztürk. Sol bekte ilk yarı boyuncu sıkıntılar yaşayan Beşiktaş, PTT 1. Lig'de şampiyonluk hesapları yapan Kayseri Erciyesspor'un 20 yaşındaki sol beki Emre Öztürk'e resmi teklif yaptı. Kulüp başkanı Ziya Eren, Emre Öztürk'ü transfer etmek için Trabzonspor'un ardından Beşiktaş'ın da kendilerine resmi teklifte bulunduğunu belirterek, "Böyle değerli bir oyuncuya sahip olduğumuz için çok mutluyuz. Biz Süper Lig hedefine giderken oyuncumuzu satmayı düşünmüyoruz, ancak vazgeçemeyeceğimiz bir teklif olursa kulüp menfaatleri doğrultusunda değerlendiririz" dedi. Sezonun ilk yarısında 14 maçta forma giyen ve 1 gol atan genç oyuncu, Ümit Milli Takımı'na davet edilmişti.

AYBABA YABANCI iSTEMEDi
Beşiktaş'ın listesinde olan isimlerden Razvan Rat 31 yaşındaki olduğundan, Ziegeler de teknik direktör Samet Aybaba sıcak bakmadığı için transfer edilmedi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN