''Çok gol yedik, farkındayız"

''Çok gol yedik, farkındayız"
Cumartesi 05.01.2013 19:12

Beşiktaş'ın kalecisi Allan McGregor, ligin ilk yarısında çok gol yediklerini ancak bu durumun sadece kendisinden ya da savunmadan kaynaklanmadığını belirterek, ikinci yarıda daha iyi olacaklarını söyledi.

McGregor, takımının konakladığı Manavgat ilçesine bağlı Side beldesindeki Sensimar Otel'de düzenlediği basın toplantısında hakkında iyi ya da kötü haberler çıktığını ancak bunlara kulağını kapadığını belirtti.

Gazetecilerin futbolu oynamadıklarını ve zorluklarını bilmedikleri için hakkında eleştiri yaptıklarını dile getiren McGregor, ''Çok gol yediğim için eleştiriliyorum. Sonuçta ben her zaman işimi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum ve hocamın görev vermesini bekliyorum'' dedi.

Ligin ilk yarısında performanslarının iyi olduğunu vurgulayan McGregor, lige çok kötü başlamadıklarını ama 3-4 maç puan kaybettikleri için kötü bir dönem geçirdiklerini ifade etti.

McGregor, sonrasında ise toparlandıklarını ve ligi üst sıralarda bitirmeyi başardıklarını anlatarak, ligin ikinci yarısında bunu devam ettirmeyi umduklarını belirtti.

-''Çok gol yedik, farkındayız''-

Beşiktaş'ın savunma bölgesinin zayıf olduğu yönündeki iddialara da yanıt veren McGregor, ''Çok gol yedik, farkındayız. Sadece savunmadan ya da benden kaynaklanan bir durum değil. Savunma demek takım demek. Takım olarak düzeltmemiz gereken şeyler var. Ligin ikinci yarısında elimizden geleni yapacağız'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Takımın diğer kalecisi Cenk ile aranızda bir sorun var mı?'' sorusuna McGregor, Cenk ile aralarının çok iyi olduğunu söyledi. Cenk'le iyi anlaştıklarını ve beraber çok sıkı çalıştıklarını ifade eden McGregor, ''Basın her zaman kaleciler arasında problem olduğunu yazabiliyor. Ama aramızda öyle bir durum yok. Çok sevdiğim iyi bir insan. Büyük takımlarda her zaman mevkide tek bir kişi oynayabiliyor. Her zaman rekabet vardır. Ama biz Cenk'le çok iyi anlaşıyoruz'' ifadelerini kullandı.

-''Türk futbolunun standardı yüksek''-

McGregor, Türkiye'de kaleci olmanın zor olduğunu savunarak, kendisinin genellikle İskoçya'da kalecilik yaptığını, orada kalecinin bir ya da 2 kez pozisyona girdiğini, Türkiye'de ise kalecinin çok sık pozisyona girdiğini kaydetti.

Trabzonspor'un kalecisi Tolga, Fenerbahçe'nin kalecisi Volkan ve Galatasaray'ın kalecisi Muslera'nın çok iyi olduğunu dile getiren McGregor, ''Türk futbolunun standardı çok yüksek ve kaliteli. Çok iyi yabancı ve yerli oyuncular var'' dedi.

Kariyeri boyunca en üst seviyede futbol oynamak istediğini anlatan McGregor, iyi bir lig ve takım ararken Beşiktaş'a geldiğini belirtti.

Kaleci McGregor, ''Üst düzey futbol oynanan ülke ve takımdayım. Buraya gelmiş olmaktan dolayı çok mutluyum. Ancak her zaman kalbimde Glasgow Rangers'i taşıyacağım. Sonuçta 19 sene boyunca Rangersta oynadım'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Ligi nerede bitireceksiniz?'' sorusu üzerine McGregor, ligi nerede bitirip bitiremeyeceğini söylemesinin mümkün olmadığını bildirdi. İyi bir takım olduklarını ve takım içinde iyi oyuncuların bulunduğunu söyleyen McGregor, taraftarın kendisinin performansından memnun olduğunu ve bundan dolayı da mutlu olduğunu dile getirdi.

McGregor, her zaman elinden geleni yapmaya çalıştığını işaret ederek, ''Sadece benim performansım önemli değil, takım olarak performansımızın taraftarı memnun etmesi lazım'' dedi.

Taraftarın desteğinden de memnun olduğunu dile getiren McGregor, deplasmanda da taraftarın kendilerini yalnız bırakmadığını ifade etti.

McGregor, kariyeri boyunca Celtic'e karşı maç oynamayacağı için de üzgün olduğunu sözlerine ekledi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN