Favori değiliz ama zirveye yakınız

Favori değiliz ama zirveye yakınız
Çarşamba 09.01.2013
Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Manuel Fernandes, Antalya kampında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Sezonun ilk yarısında kendilerinden beklentilerin tersine bir performans sergilediklerini ifade eden Fernandes, "Liderin sadece 3 puan gerisindeyiz. Hedefimiz, ikinci devrede bunun üzerine koyarak ilerlemek. İlk yarıdaki basit hataları yapmazsak daha çok puan toplayıp şampiyonluk şansını artırabiliriz. G.Saray, F.Bahçe ve biz varız. Hatta Antalyaspor da bu zorlu yarışın içinde. Favori değiliz ancak zirveye yakınız" diye konuştu.

TAKIM OLMAYI BAŞARDIK
G.Saray'ın geçen sezon sadece ligdemücadele ettiğini, bu sezon ise Beşiktaş'ın böyle bir avantajı olduğunu ifade eden Fernandes, "Onlar mutlaka puan kaybedecek, biz de maçlarımızı kayıpsız geçmek için mücadele edeceğiz" dedi. Bir takımda her zaman iyi ve kaliteli oyuncular olduğunda, iyi bir grup oluşumu doğacak diye bir mecburiyet olmadığını ifade eden Portekizli yıldız şöyle devam etti: "Geçen sezon çok iyi yıldızlara sahiptik ancak olmadı. Bu sene iyi bir grubuz. Gol atıldığında ya da güzel bir hareket olduğunda, takımın bir parçası gibi mutluluk duyar ve hisseder hale geldik. Birçok kriter eleştirilebilir ama bu, şampiyonluk yolunda elimizdeki en büyük koz."

AYBABA GiBi DAVRANDI
Fernandes, teknik direktör Aybaba'ya da övgüler yağdırdı. Tecrübeli hocanın elindeki kısıtlı kadroyla çok iyi iş çıkardığını belirten Portekizli, "Bütün oyunculardan en yüksek verimi alıyor. Hocamızla aramızdaki iletişim çok iyi. Bana en iyi şekilde davrandı" diye konuştu. Fernandes, taraftarların kendisini ödüllendirmesinden de mutluluk duyduğunu belirtti.

AYRILIRIM DEMEDİM!
Fernandes, ilk günden bu yana gitmek istediği yönünde bir açıklama yapmadığını söyledi. Almeida'dan da bu yönde bir beyanat duymadığını dile getiren Portekizli oyuncu, "Bugünkü bakış açımla, altı ay önceki bakış açım arasında hiçbir şey değişmedi. Kontratımın bitmesine daha 1.5 yıl var. Kalmamı istiyorlarsa oturup anlaşırız" dedi.

TEKLİFLER ÇOK UÇUK
Portekizli yıldız kendisine gelen teklifleri "gerçek dışı" bulduğunu söyledi. Fernandes, "Altı hafta oynamayan birine nasıl transfer teklifi gelir? Bu tür haberlerle ilgilenmiyorum" dedi. Quaresma'ya dair söyleyecek bir şeyi bulunmadığını ifade eden Fernandes; Oğuzhan için "Gelişimini tamamladığında iyi olacak" yorumunu yaptı.

FATiH DOĞAN

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN