Web Sürümüne Geç

Aybaba'yla Gangnam yapacağız

Aybaba'yla Gangnam yapacağız
Perşembe 10.01.2013
Beşiktaş'ın Slovak yıldızı Filip Holosko, Antalya kampında FOTOMAÇ'a konuştu. Siyahbeyazlı ekiple sözleşmesini neden uzattığından, gol attıktan sonra niçin 'Gangnam Style' dansı yaptığına dair birçok konuya samimiyetle yanıt veren Holosko'nun çarpıcı ifadeleri:

Bütün takıma, teknik heyete, hatta Samet hocaya da 'Gangnam' dansını öğreteceğim. Hem beraber İnönü'de Gangnam dansı yapacağız. Belki Kayseri'ye de kalabilir!

Bazen çılgınım, çılgınlık yapmak hoşuma gidiyor, hissettiklerimi yansıtıyorum. Bu dansı gol attığımda eğlenmek için yaptım. Şimdi taraftar bana "Gangnam Holosko" diye tezahürat yapıyor. İkinci yarıda daha çok "Gangnam" dansı yapacağım.

Takımın golcüye ihtiyacı var mı, bilemiyorum! Nene'yi PSG'den biliyorum. Yok yok, golcüye ihtiyaç yok; Hugo ve ben varım! (gülerek)

Samet hocamıza teşekkür etmek isterim. Beni takıma aldı. Bir ay yalnız çalışmama rağmen takımın bir parçası yaptı. Hemen G.Saray'la oynadığımız ikinci maçta şans verdi. O maçta attığım iki gol bana ilaç gibi geldi.

Çocuklarım doğmadan kötü oynadıysam, eve gider sürekli düşünürdüm. Şimdi maç nasıl biterse bitsin; çocuklarımı gördüğümde her şeyi unutuyorum. Onlar benim doğal dopingim.

G.Saray'da da F.Bahçe'de de çok kaliteli oyuncuları var. Her ikisi de Avrupa'da oynamaları onlar için dezavantaj, oraya konsantre oldular. Bu bizim için iyi. Avrupa kupalarında hem F.Bahçe hem G.Saray'ı destekledim. Çünkü onların başarısın Türk futboluna katkısı var.

Bana Türk olma teklifi gelirse bunu kabul ederim. Türkçe konuşuyorum, kendimi zaman zaman Türk gibi hissediyorum.

İslamiyeti fazla incelemedim, daha çok teknolojik cihazlarla vakit geçiriyorum.

YERLİ ARDA TURAN YABANCI FERNANDES
Filip Holosko, Türkiye'nin en iyi oyuncularının başında Fernandes'in geldiğini söyledi. Portekizli yıldız için "Fernandes bence kesinlikle 1 numara. Hatta benim kariyerimde oynadığım en iyi futbolcu" yorumunu yapan Slovak oyuncu, en iyi yerli orta saha oyuncusu olarak da Arda Turan'ı işaret etti. Türkiye'nin en iyi golcüsünün şu aralar Burak Yılmaz olduğunu belirten Holosko, "Performansını geliştirdi, iyi goller atıyor, beğeniyorum.
Ama Almeida ve beni de hafife almamak gerekiyor" dedi.

ŞAMPİYONLUK MÜMKÜN
Planlarımızı gerçekleştirirsek, şampiyonluk hayal değil. Yolumuz uzun, engeller de var. Şampiyonluk zor ama mümkün. İlk yarıdaki oyunu devam ettirirsek başarırız. Ben de ilk yarıdaki performansımın ikinci yarıda da devam edeceğini söyleyebilirim.

QUARESMA İYİ BİRİ AMA!
Quaresma iyi bir oyuncuydu ama takım oyuncusu değildi. İnsan olarak severdim, herkes severdi. Geçtiğimiz iki yılda oyuncu kalitesi olarak çok yüksek bir ekiptik ama iyi bir takım değildik. Samet Aybaba ile takım ruhu kazandık, başarımızın yarısı buradan geliyor.

FATiH DOĞAN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN