Web Sürümüne Geç

Maliyeti 10 milyon €

Maliyeti 10 milyon €
Cuma 11.01.2013

Brezilyalı forvet senelik 2.7 milyon euro'dan 3.5 yıllık sözleşme istedi. Beşiktaş yönetimi 2.5 senelik yeni teklif yaptı. Sambacı süre istedi

Beşiktaş'ın ara transferde renklerine katmak istediği isimlerin başında gelen Nene'nin maliyeti, siyah-beyazlı yönetime ağır geldi. Geçen hafta Almanya ve Fransa'ya giden fakat eli boş dönen Tamer Kıran, bu kez Nene'nin menajeri Gilvan Costa'yı İstanbul'a davet etti. Hafta sonuna kadar İstanbul'a gelecek olan Nene'nin menajeri Costa, Aybaba ile görüşecek. Daha önce yıllık 3 milyon euro'nun üzerinde bir rakam isteyen Nene, 2.7 milyon euro'yu kabul etmiş durumda. Fakat Nene'nin 3.5 yıllık sözleşme istemesi ve bu süre içinde sözleşmesi feshedilirse; sözleşmesinin bitiş tarihine kadar olan rakamın yanı sıra, 2 milyon euro daha 'sözleşme fesih bedeli' istemesi can sıktı.

SCHALKE DE DEVREYE GİRDİ
Temmuz ayında 32 yaşına basacak olan ve önümüzdeki üç yılda 35 yaşında olacak Nene için 10 milyon euro'nun bağlanması Başkan Fikret Orman'ın pek de hoşuna gitmiyor. Fakat teknik direktör Samet Aybaba'nın, "Ya onu alalım, ya da hiç kimseyi" sözü devre arasında transfer sözü veren Orman'ın inadını kırmak üzere. Bu arada Kıran'ın, Nene'yi 2.5 + 1 yıllık sözleşme imzalamaya zorlayacağı ise gelen haberler arasında. Son dakika olarak gelen haber ise Nene için Schalke'nin devreye girdiği oldu.

Etiketler Beşiktaş, Schalke, Nene
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN