Web Sürümüne Geç

Niang'a yeşil ışık

Niang'a yeşil ışık
Pazartesi 14.01.2013

İtalyan ekibi, şans bulamayan genç oyuncuyu Kartal'a önerdi. Aybaba, "Hem takımdaki dengeleri bozmaz hem de gençliği ile rekabeti ateşler" diyerek onay verdi

KİRALANACAK
Golcü transferi için yoğun çaba harcayan Beşiktaş'a Milan'da oynayan M'Baye Babacar Niang önerildi. Sezon başında Fransa'nın Caen takımından transfer edilen Niang'ın oynayabileceği bir takıma kiralanmasını isteyen Milan yönetimi ücret konusunda da mütevazı davranıyor. Yarım sezon için 300 bin euro'ya kiralanacağı belirtilen 18 yaşındaki golcüye Samet Aybaba'nın da onay verdiği belirtiliyor. Teknik direktör Aybaba, "Hem takım içindeki dengeleri bozmaz hem de gençliği ile rekabeti ateşler" diyerek Niang'a 'Evet' dedi. Milan, "Geleceğin yıldızı" gözüyle bakarak Niang'ı tüm takımlardan önce Caen'den kapmayı başarmıştı. Niang'ı Arsenal başta İngiliz kulüpleri de takip ediyordu.

AGRESİF BİR OYUNCU
Aybaba onay verdi ama Niang'ın alacağı paranın büyük çoğunluğunun maç başına yapılmasını da istedi. Çünkü Niang disiplinsiz tavırları nedeniyle Fransa Milli Takımı'ndan uzaklaştırıldı. Beşiktaş Futbol Komitesi Üyesi Ahmet Kavalcı'nın Milano'ya giderek transfere son şeklini vermesi bekleniyor. İtalya'dan bir süre de olsa uzaklaşmayı düşünen Niang'ın Beşiktaş'a gelmeye sıcak baktığı öğrenildi. Bu sezon Milan'da ligde 3, kupada da 1 maça çıktı. Teknik direktör Massimo Allegri'nin kendisine çok iyi davrandığını, gelişmesi için destek verdiğini belirten Niang, "Kiralık olarak gitmemi isterse buna karşı koymam. Gidersem çok daha güçlü olarak geriye döneceğimi biliyorum" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN