Ümraniye'de tekme tokat kavga

Ümraniye'de tekme tokat kavga
Çarşamba 23.01.2013
G.Saray derbisine hazırlanan Beşiktaş'ta, gerginlik tavan yaptı. Siyah-beyazlıların dün sabah yapılan idmanında Fernandes ile Gökhan Süzen birbirine girdi. Teknik direktör Samet Aybaba yönetiminde yapılan antrenmanın son bölümündeki çift kale maç sırasında Beşiktaş'ın yeni transferi Gökhan, Fernandes'e sert girdi. Bu müdahaleyi kayıtsız kalan Portekizli yıldız, Gökhan'ın aynı sert hareketi iki kez daha tekrarlaması üzerine genç futbolcuyu "bağırarak" uyardı. Gökhan da bunun üzerine Fernandes'e eliyle "sus" işareti yaptı.

KAPTAN TORAMAN ZORLA BARIŞTIRDI
Genç futbolcunun bu tavrı üzerine sinirlerine hakim olamayan Fernandes, Gökhan'ın üzerine yürüyerek takım arkadaşına "kafa" attı. Bir anda sendeleyen Gökhan, toparlandıktan sonra Fernandes'in suratına yumruğu yapıştırdı. Ortalık bir anda karışırken, iki oyuncu güçlükle ayırıldı. Her iki oyuncu Aybaba tarafından antrenmandan gönderilirken, idman sonrası devreye kaptan Toraman girdi. Kaptanın bir araya getirdiği ve barış sağladığı Gökhan ile Fernandes'in birbirinden özür diledikleri ve olayın tatlıya bağlandığı belirtildi.

ÇOCUKÇA DAVRANDIM
Fernandes, yaşananları haber1903' e anlattı. Portekizli, "Hata bendeydi, 10 yaşındaki çocuk gibi davrandım, sinirlerime hakim olamadım! Sonra ve birbirimizden özür diledik, olay kapandı. Ben futbol dünyasında belirli bir yerdeyim, bulunduğum yerde bu tip davranışlar olmamalı" ifadesini kullandı. Bu arada Fernandes, dün akşam saat 18.00'de İnönü Stadı'na giderek tek başına koşu yaptı.

POZİSYON GEREĞİ SERTLİK YAŞANDI!
Beşiktaşlı yönetici Ahmet Kavalcı, Fernandes ile Gökhan arasında antrenmanda yaşanan gerginlik hakkında açıklama yaptı. Kavalcı, kulübün internet sitesi aracılığıyla, teknik direktör Samet Aybaba yönetiminde gerçekleştirilen antrenman sırasında Manuel Fernandes ve Gökhan Süzen arasında "pozisyon gereği bir sertlik" yaşandığını duyurdu.

SAMET AYBABA İKİSİNİ DE UYARDI
Yönetici Ahmet Kavalcı, idmanda yaşanan tatsız olaya Samet Aybaba'nın anında müdahale ettiğini söyledi. Kavalcı, "Hocamız her iki futbolcumuzu da daha sakin olmaları konusunda uyarmış ve ardından çalışmaya devam edilmiştir. İkili soyunma odasında barıştı" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN