Derbide golle başlarım

Derbide  golle başlarım
Cuma 25.01.2013

Öğle saatlerinde özel uçakla Türkiye'ye gelen Brezilyalı futbolcu, "Galatasaray derbisiyle birlikte kazanmaya başlarız" dedi

'KÜÇÜK DiŞ' KAÇ PARA ALACAK?
Dişleri küçük olduğu için çocukken 'ufak diş' anlamına gelen 'Dentinho' lakabı takılan Brezilyalı yıldıza ödenecek para, diğer oyunculara yapılan ödemelere göre biraz karışık. 2012-13 sezonu için futbolcuya net 600 bin euro, 2013- 14 sezonu için ise net 1 milyon 200 euro (10 eşit taksitte) ödenecek. Ancak oyuncuyla bir yıllık anlaşma yapıldığı için, 1 Ocak 2014 tarihinde Shakhtar Donetsk'e geri dönmesi durumunda ise son 5 aylık ödeme yapılmayacak. Ödeme planı şu şekilde açıkladı: Dentinho, 2012-13 ve 2013-14 sezonu için 15 maça ilk 11'de çıkarsa 100 bin euro ilave ücret; 15 maça ilk 11 olarak çıkmayıp kadroda bulunursa 50 bin euro alacak. Oyuncu, 25 maça ilk 11'de çıkarsa ek olarak 100 bin euro, 25 maça ilk 11 olarak çıkmayıp kadroda bulunursa ek olarak 50 bin euro daha alacak. Toplamında futbolcuya maksimum 200 bin euro maç başı ödemesi de yapılacak.

DOĞRU TERCİH YAPTIM
Beşiktaş'ın Shakhtar Donetsk takımından transfer ettiği Brezilyalı futbolcu Bruo Ferreira Bonfim ''Dentinho'', dün öğlen saatlerinde İstanbul'a geldi. Havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulunan Dentinho, Beşiktaş'a başarılı olmak için geldiğini belirterek şöyle konuştu: ''Buraya gelerek doğru bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Umarım pazar günü oynayacağımız Galatasaray derbisiyle birlikte kazanmaya başlarız. Büyük maç olacak, ben de hazırım. İhtiyaç duyulursa oynadım, bu maçı kazanacağımıza eminim. Benim de attığım gollerle takıma katkım olur ve sonunda sezonu şampiyon tamamlarız.''

ATARIM DA ATTIRIRIM DA
Ukrayna'dan yola çıkmadan önce Esportes FM'e Beşiktaş'a transferiyle ilgili açıklamalarda bulunan Dentinho, şu ifadeleri kullandı: "Lucescu buruda daha tecrübeli isimlere şans veriyor. Kim olursa olsun buraya geldiğinde beklemek zorunda. Benimle konuştu ve Beşiktaş'ın benimle ilgilendiğini söyledi. Avrupa'da parlak bir kariyer yapmak istiyorum. Beşiktaş'la anlaştığım için çok mutluyum." Dentinho, kendi özellikleri için de, "Aslında kenarda oynadım ama ceza sahası içinde çok girerim, güzel pasların vardır. Asist ve gol olarak taraftarlarımız, bir çok anımı yaşayacaklar" şeklinde konuştu.

BONSERVİSİ 9 MILYON EURO
Beşiktaş, yıllık 1 milyon euro'ya kiraladığı Dentinho'yu almak isterse, 9 milyon euro bonservis ödeyecek! Siyah-beyazlıların yeni transferi Dentinho'nun Beşiktaş'a maliyeti belli oldu. Buna göre siyah-beyazlılar, 1 yıllık kiralama bedeli olarak Brezilyalı oyuncunun kulübü Shakthar Donetsk'e 4 eşit taksitte 1 milyon euro ödeyecek. Kulüplerin anlaşması durumunda daha sonraki 6 ay için de kiralama bedeli olarak 3 eşit taksitte 700 bin euro daha verilecek. Sambacının "satın alma opsiyonunu" da alan siyah-beyazlılar, 30 Haziran 2014 tarihine kadar 9 milyon euro ödenmesi koşuluyla bonservisini alabilecek.

Fatih DOĞAN
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN