Sahada konuşurum

Sahada konuşurum
Cumartesi 26.01.2013

"Kutsal Beşiktaş formasını üstüme giydiğimde neler yapacağımı göstereceğim Hedefim, Beşiktaş'ta kimliğimi kazanmak ve Şampiyonlar Ligi'nde oynamak"

Beşiktaş'ın Shakhtar Donetsk kulübünden 1 yıllığına kiraladığı Dentinho, dün törenle resmi sözleşmeyi imzaladı. Kendisine ilgi gösteren siyah-beyazlı taraftarlara teşekkür eden Brezilyalı futbolcu, "Mutlu ve duygusal anlar yaşıyorum. Böyle büyük bir kulübün formasını giymek mutluluk verici" dedi. Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Lucescu'dan gerekli bilgileri aldığını anlatan Brezilyalı futbolcu şöyle devam etti: "Lucescu; Beşiktaş'ın büyüklüğünü ve özellikle de taraftarları, onların tutkulu yanlarını anlattı. Gelmemin doğru bir yol olduğunu söyledi. Hedefleri olan bir oyuncuyum. Bütün oyuncuların hedefleri olmalı. Hedeflerim arasında Beşiktaş'ta kimliğimi kazanmak ve Şampiyonlar Ligi'nde oynamak var. Bunun yanında Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak ve Brezilya A Milli Takımı'na dönmek." Beşiktaş'ta, Quaresma'dan boşalan 7 numaralı formayı giyecek olmasının hatırlatılması üzerine de Dentinho, "Ben benzerlik görmüyorum. Beşiktaş 110 senelik bir kulüp. Quaresma'dan önce de 7 numarayı giyen oyuncular vardı. Şampiyonluk yaşayan futbolcular olmuştur. Ben de o formayı giyip şampiyonluk yaşamak istiyorum. Bu sefer değişiklik olsun diye 7 numarayı seçtim" diye konuştu. Gol sevinçlerinde dirseklerini öpmesinin özel bir anlamı olup olmadığı yönündeki soruya ise Brezilyalı yıldız, "Dövmelerimin büyük önemi var. Annemin ve babamın isimleri yazılı. Hayatımın iki önemli insanı ve aşkı" yanıtı verdi. İdmana da çıkan Dentinho, taraftarın ikram ettiği baklavadan yedi.

LUCE'DEN YAKIN TAKİP
Dentinho'nun Beşiktaş'a gelmesinde önemli bir katkıya sahip olan Shakhtar'ın hocası Mircea Lucescu, Brezilyalı futbolcuyu yakından takip ediyor. Rumen teknik adam, Tamer Kıran'dan Dentinho ile ilgili son bilgileri aldı. Kıran'ı arayan Lucescu, Brezilyalı oyuncunun ev durumunu da sordu. Rumen hocanın, Ukrayna'da yapılan görüşmeler sırasında siyahbeyazlı yöneticilere, transfer çalışmaları konusunda Shakhtar Donetsk ile Beşiktaş arasında bir kapının açıldığını söylediği belirtildi.
Etiketler Beşiktaş, Dentinho
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN