Web Sürümüne Geç

Kendi etti kendi buldu

Kendi etti kendi buldu
Salı 29.01.2013

Samet Aybaba, genç oyuncu Batuhan Karadeniz için, "Almeida'nın alternatifi diye aldık ama o, bunu değerlendiremedi. Artık bize yararlı olamaz" yorumunu yaptı

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, uzun süredir arkasında durduğu Batuhan'ı artık gözden çıkardı. Derbide gol yollarında sıkıntı yaşadıklarını belirten tecrübeli hoca, "Almeida'nın alternatifi Batuhan mı, Holosko mu?" sorusuna şu yanıtı verdi: "Batuhan'ı Almeida'nın alternatifi diye aldık ve 'devre arası kampında da son bir şans vereceğiz' dedik, ama o bunu iyi değerlendiremedi. Ben elimden gelen her şeyi yaptım, çok uğraştık. Ancak onun kendisini geliştirmesi lazımdı. Bu konuda uzak kaldı, artık bize yararlı olacağını sanmıyorum!" Samet Aybaba, Mehmet Akgün'le ilgili eleştiriler için de şu ifadeleri kullandı: "Her gün beyin cimnastiği yapıyoruz. Hilbert'i öne çıkarınca doğal olarak onu sağ bek oynatmamız lazımdı. Önde kim oynayacak diye planlarken, böyle bir şey ortaya çıkıyor. Hilbert 'çok destek gelmiyor' diye şikayet ediyordu. Hilbert de ona desteğe gelmedi. Ayrıca Mehmet'i 'performansı kötü' diye çıkarmadım. Maç 2-0 olunca ileriye giden bir oyuncu daha tercih ettiğim için
Oğuzhan'ı aldım."

OĞUZHAN 'TÜKÜRDÜ' DEDİ, BENİM İÇİN BU YETERLİDİR
Samet Aybaba, Melo ile tartışma yaşayan Oğuzhan'ın, Brezilyalı futbolcunun kendisine tükürdüğünü söylediğini kaydetti. Nevzat Demir Tesisleri'ndeki antrenman öncesinde konuşan Aybaba, maçtan sonra Oğuzhan'la konuyu görüştüğünü belirterek, "Oyuncuma sordum, 'suratıma tükürdü' dedi. O öyle dedikten sonra, söyleyecek bir şey yok" diye konuştu.

MENEMEN YEDİK AMA ACILIYDI!
Samet Aybaba, her galibiyet sonrası tesislerde yaptıkları 'menemen' partisiyle ilgili olarak esprili bir şekilde ''Derbi maçtan sonra yine menemen yedik, ancak biraz acılıydı'' ifadesini kullandı. Tecrübeli çalıştırıcı, küme düşme hattındaki takımlarla oynayacaklarını belirterek, "Düşme hattında olan takımlarla hep sahalarında oynayacağız" ifadesini kullandı.

KALECİ MCGREGOR'A TALİP ÇIKTI
Siyah-beyazlıların hocası Aybaba, McGroger ile ilgili, ''Onu hemen isteyenler var. Şu an 'tamam' desek, para hazır. Ama Cenk kötü performans gösterdi'' açıklamasını yaptı. Samet Aybaba, sezon sonunda verim alamadıkları oyuncularla yollarını ayıracaklarını kaydetti.

SAÇMASAPAN BİR SİSTEM
Samet Aybaba, Ertuğrul Sağlam ve Şenol Güneş'in istifalarıyla ilgili şöyle konuştu: "Bunların hepsinin yönetenlerle bağlantılı olduğunu biliyoruz. Her 2 maç kaybeden antrenörü göndermeye kalkıp, 2 maçı kazananı göklere çıkarırsanız; böyle saçmasapan bir sistem ortaya çıkar."


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN