Erman Kunter: Çok kötü oynadık

Erman Kunter: Çok kötü oynadık
Perşembe 31.01.2013

Beşiktaş Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Erman Kunter, Avrupa Ligi Top 16 turu (F) Grubu'nda İsrail'in Maccabi Electra takımına 77-55 yenildikleri karşılaşmada çok kötü oynadıklarını söyledi.

Kunter, maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Maccabi Electra'nın eski gücünde olmadığını dile getirerek, ''Ancak biz çok kötü oynadık, ilk yarıda 16 top kaybı yaptık. Bu seviyelerdeki maçlarda 16 top kaybıyla bir yerlere varmak mümkün değil. Tempomuz çok düşük, bunu yükseltmeye çalıştığımız zaman çok basit top kayıpları yaptık. Bu top kayıpları olmasaydı rakibi skor olarak daha aşağıda tutardık'' dedi.

Erman Kunter, Top 16 turunda zorlandıklarını vurgulayarak, ''Top 16 turunun seviyesi daha başka. Bizim buralarda oynamamız için daha çok zamana ihtiyacımız var. Şunu açık söyleyeyim; şu anda bu seviyede direnç gösteremiyoruz'' ifadelerini kullandı.

BLATT: ''TAKIMIMIZ ÖNEMLİ BİR İŞ BAŞARDI''
Maccabi Electra Başantrenörü David Blatt ise Beşiktaş karşısında önemli bir galibiyet aldıklarını dile getirdi.

Geçmiş sezonlara oranla takımlarında yıldız oyuncuların bulunmadığını dile getiren Blatt, İstanbul'a galibiyet amacıyla geldiklerini kaydederek, ''Bu galibiyet, grupta tutunmak için bize biraz daha süre verdi. Umarım bu sürede istediklerimizi yaparız. Beşiktaş'ı kendi sahasında 22 sayı farkla yenmek kolay değil. Beşiktaş, grupta Montepaschi Siena'yı neredeyse yeniyordu. Burada da Barcelona Regal'e karşı iyi oynadılar. Dolayısıyla bugün takımımız önemli bir iş başardı ve ben de bundan dolayı mutluyum'' diye konuştu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN