Her şeyi iyi yapmak kolay değil

Her şeyi iyi yapmak kolay değil
Salı 05.02.2013

"G.Saray 4 aydır oynamayan futbolcu aldı, biz onun 'otuzda bir' maliyetine oyuncu transfer ettik. Devre arasında, takımında direkt oynayan oyuncuyu alamazsınız. Coşkulu hücum yapıyoruz ama coşkulu savunma yapamıyoruz"

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, son dönemde yaşanan puan kayıpları nedeniyle yapılan eleştirilere açık yüreklilikle yanıt verdi. Takımdaki eksikleri bir anda gidermelerinin imkansız olduğunu ifade eden Aybaba şunları söyledi: "G.Saray 4 aydır oynamayan futbolcu aldı, biz ise onun 'otuzda bir maliyetine' oyuncu aldık. Devre arasında takımında direkt oynayan oyuncuyu alamazsınız. Hazır bazı oyunculara talip olduk ancak transfer edemedik. 2. ligden bir oyuncuya talip olduk fiyatı 1.5 milyon euro'ya çıktı."

MAÇLARDA NELER OLUYOR NELER!
Siyah-beyazlıların tecrübeli çalıştırıcısı, hücumdaki coşkularını savunmada gösteremediklerini dile getirdi. "Futbolda iş sadece kaleciyle bitmez, kaleciyle başlamaz. Coşkulu hücum yapıyoruz, ancak savunmayı aynı şekilde yapamıyoruz. Buna rağmen son maçta yediğimiz goller tamamen bireysel hatalardan. Maçlarda neler olduğunu da görüyorsunuz" diyen Aybaba, hakem kararlarıyla ilgili şu yorumu yaptı: "Önce 'biz ne yaptık?', sonra 'rakip ne yaptı?' diye düşünüyor; en son da 'hakem ne yaptı?' diyoruz."

BATUHAN'I 15 GÜN GÖRMEDİM
Geçen hafta sonunda oyuncularıyla doğum gününü kutlayan Aybaba, "Mumu üflerken ne dilediniz?" sorusunu "Gizli hedefi diledim" diye yanıtladı. Takımdan ayrılan Batuhan ile kavga ettiği yönündeki haberlere açıklık getiren tecrübeli hoca, "Biz Batuhan ile 15 gün birbirimizi görmedik" ifadelerini kullandı. Batuhan'a sezon başından itibaren şans verdiğini anlatan tecrübeli teknik adam, "Almeida gibi bir santrfor elinizde varsa Batuhan yakaladığı şansı kullanacak. Girdiği maçlarda golleri atacak" diye konuştu.

MUSTAFA OYNASAYDI NİANG'I ALMAZDIK
Yerli forvet sıkıntısı yaşadıkları için Niang'ı aldıklarını belirten Aybaba, "Yerli santrfor olsa Niang'ı niye alalım? Mustafa olsaydı niye alalım? Ayrıca Mustafa'nın henüz bir ayı var" yorumunu yaptı. Katar'dan alınan Niang'ın 30 gün çalışmadığını hatırlatan Aybaba, "Çocuğu olmuş ve ülkesine gitmiş. Bu nedenle çalışmamış. Ama koşularını yapmış. Kendisini hazırlayacağız. Elazığ'da kadroda olur mu olmaz mı bakacağız" diye konuştu.

DENTİNHO HAZIRDI, SAKATLIĞI ŞANSSIZLIK
Önceki gün yapılan antrenmanda sakatlanan Dentinho'nun durumu konusunda da bilgi veren Aybaba, "Eksiği yoktu ve hazır geldi" yorumunu yaptı. Başarılı hoca, "Eski takımında antrenmanlarını yaptı ve bazı turnuvalarda oynadı. Zeminde sorun yok. Biz de çalışma programımızı yapıyoruz. Bazen bu konularda şanssızlık yaşanıyor" şeklinde konuştu.

GENÇ SİNAN'IN ELİ-AYAĞI TİTREDİ
Samet Aybaba, yeni transfer Sinan Kurumuş'a destek verdi. İnönü'ye maç izlemeye gelenlerin bile heyecandan elinin ayağının titrediğini vurgulayan Aybaba, "İnönü'de oynamak kolay mı? İzleyenin eli ayağı titriyor. Oynayanın eli ayağı titremez mi? Sinan'ı beğenerek aldık. Henüz 18 yaşında ve orta vadeli planlarımız için transfer ettik. Sonuçta maça ısınmadan girmek zorunda kaldı" ifadelerini kullandı.Yükleniyor
BİZE ULAŞIN