Önemli olan tek şey alın teri

Önemli olan tek şey alın teri
Cuma 08.02.2013

"Liderle aramızda 5 puan var. Yolun başındayız, daha hiçbir şey bitmiş değil. Bizler, alın terini formasına akıtan takımı oluşturmak istiyoruz"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, siyah-beyazlı camiaya umut dolu mesajlar vermeyi ihmal etmedi. Teknik Direktör Samet Aybaba'dan memnun olduklarını belirten başkan Orman, ligde liderin 5 puan gerisinde olduklarını ve henüz bitmiş bir şeyin olmadığını söyledi. Fikret Orman, günlük sonuçlardan çok, sürekliliğin olması gerektiğinin altını çizerek, şöyle devam etti: "Hocamız Beşiktaş'ın içinden gelen, çok kariyerli, düzgün ve her şeyden önemlisi iyi bir insan, takımın da lideridir. Ligde liderin 5 puan gerisindeyiz. Bu puan farkı da kapanmayacak bir şey değil. Bizim için şampiyonluktan daha önemli olan sahada mücadele eden, alnının terini formasına akıtan bir takım oluşturmaktır. Bazı şanssızlıklar yaşadık, hakem hataları, sakatlıklar ve bireysel hatalar gibi. Ama yolun başındayız. Hiçbir şey bitmiş değil bizim için."

AVRUPA YOLUNDA SIKINTIMIZ YOK

Yurt dışı kaynaklı bazı yayın organlarında Beşiktaş'ın gelecek sezon da Avrupa kupalarına katılamayacağına ilişkin haberlerin çıktığının sorulması üzerine de başkan Orman, "Biz Avrupa kupalarına katılmak için değil, Beşiktaş'ın itibarı açısından tüm yükümlülükleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Herkesin de malumu, geçmişten gelen bir borç yükümüz var. Bunların yüzde 60-70'ini çözdük. Gelecek sezon için bizim açımızdan gözüken bir sıkıntı yok" cevabını verdi. Stat konusuna da değinen Fikret Orman, ''Bu konuda artık son 100 metrelere geldiğimizi ifade edebilirim'' yorumunu yaptı.

İKİNCİ YARIDA
Beşiktaş'ın yeni transferi Niang, Elazığspor maçında ilk kez forma giyecek. Teknik direktör Aybaba'nın, Senegalli yıldızı son yarım saatte sahaya sürmesi bekleniyor. Tecrübeli teknik adam, yarınki mücadelede forvette genç Sinan'ı, sol kanatta Olcay, sağda da Holosko'yu oynatmayı planlıyor.

Fatih DOĞAN

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN