Web Sürümüne Geç

60 milyon TL aranıyor

60 milyon TL aranıyor
Cumartesi 09.02.2013

Finansal Fair-Play için ödenmesi gereken borçların % 70'ini ödemeyi başaran Orman yönetimi, 60 milyon TL daha öderse Avrupa kupalarına katılabilecek

Beşiktaş'ta gözler bir yandan saha içinde alınacak sonuçlara çevrilirken, diğer yandan da önümüzdeki sene Avrupa kupalarına katılabilmek için UEFA'nın belirlediği kriterlerin yerine getirilmesi için uğraşılıyor. Başkan Fikret Orman, 585 milyon TL borçla aldığı Beşiktaş'ı şu anda 450 milyon TL'lik borca kadar indirmiş durumda. Bu borcun 250 milyon TL'lik kısmı direkt UEFA'nın Avrupa kupalarına katılmak için ödenmesini şart koştuğu borçlar.

İKİNCİ BİLDİRİM MAYISTA
Beşiktaş yönetimi yaptığı çalışmalarla Finansal Fair Play ile ilgili olarak UEFA'nın testini geçmek için gerekli olan borcun yüzde 70'ini ödemiş durumda. Sezon sonuna kadar da 60 milyon TL'lik daha ödeme yapmayı başarırsa gelecek sezon Avrupa kupalarına gitmesinin önünde engel kalmıyor. Beşiktaş yönetiminin önünde "UEFA'ya borçlarımızın futbol ile ilgili olan kısmını bitirdik" demek için şubat, mart ve nisan ayları var. Bu konudaki ikinci bildirim1 Mayıs'ta yapılacak.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN