Web Sürümüne Geç

  Böyle kader mi olur

  Böyle kader mi olur
  18 Şubat 2013, Pazartesi

  Samet Aybaba’nın Gaziantep maçında son dakikada kaybedilen 2 puana ‘Kader’ demesi yönetimi kızdırdı: 'Hatamız yok ki tedbir alalım' sözü teslimiyet demek. Çözüm bulamayacaksa hiç durmasın.

  Gaziantep maçının 89. dakikasında gelen golle Beşiktaş'ın 2 puanı daha uçtu gitti. Bu sezon son dakilarda çok puan kaybeden Beşiktaş'ta teknik direktör Samet Aybaba'nın, "Kaderimiz bu. Futbolcular iyi oynuyor, dramatik şekilde puanlar gidiyor. Tedbir alacak bir şey yok ki" sözleri yöneticileri kızdırdı. Yöneticiler, "Son dakikalarda her takım puan kaybedebilir. Ancak bu kronik hale gelmişse bir sorun vardır. Bu çözülür. Hocamızın puan kayıplarını 'kader' diye açıklaması teslimiyetçilik anlamına gelir" dediler.

  DEVEKUŞU GİBİ YAPILIYOR

  Bir yöneticinin "Puan kayıplarından daha teklikeli bir durum, kafayı devekuşu gibi kuma sokarak sorunları görmemek, çözüm aramamaktır" diye eleştirdiği Samet Aybaba ile görüşme yapılarak, "Nerede yanlış yapıyoruz" diye sorulacağı öğrenildi. Bazı yöneticiler, "1-0 her takım için tehlikeli bir skor. Beşiktaş 1-0'ın üstüne yatmaz. Elbette net pozisyonların kaçırılması Aybaba'nın suçu değildir ama son vuruşları çalıştırmak onun görevi. 1-0 giden her maçın son 10-15 dakikası zor geçer" diye fikir beyan etti.

  DİKKATİMİZ DAĞILIYOR
  Samet Aybaba futbolcularının öne geçtikten sonra anlaşılmaz şekilde geriye çekildiğini, bunun da rakibi motive ettiğini söyledi. Aybaba, "90 dakika disiplinli şekilde oynayamıyoruz. Dikkat dağınıklığımız var. Bir anlık dikkatsizlik, konsantrasyon eksikliği bizi yakıyor" dedi.
  Etiketler Samet Aybaba
  Yükleniyor
  BİZE ULAŞIN