Kartal'ın son gözdesi Holmen

Kartal'ın son gözdesi Holmen
Salı 19.02.2013

Samet Aybaba, "İBB'li Holmen'i yeni sezonda aramızda görebiliriz. Biz, takım oyuncusu arıyoruz. Artık yıldız futbolcu almak yok, yıldızımızı takım içerisinden çıkartacağız" dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, yeni sezonun ilk transfer bombasını açıkladı. Dün sabahki idmanda gazetecilerle sohbet eden Aybaba, İBB'li Holmen'le sezon sonu için ilgilendiklerini ve başka oyuncular için de çalışmaları olduğunu belirterek, "Avrupa kupalarına katılmamız halinde de transfer politikamızda bir değişiklik yapmayacağız. Takım oyuncusu arıyoruz biz. Yıldızımızı takımımızın içinden çıkaracağız. Veli'yi çıkaracağım mesela; ara pası atacak, geliştirecek kendini. Necip'i çıkaracağız. Daha başka gençler de var takip ettiğimiz" yorumunu yaptı.

GENÇLERİ TAKİBE ALDIK

Drogba ve Webo'nun performanslarına da değinen Aybaba şöyle devam etti: "Drogba; pozisyona göre yorum yaparsanız, fark yarattı. Futbola göre yapacaksanız, bekleyip görmek lazım. Bir kafa vurdu, gol oldu. Webo ise oynadığı bir takımdan alındı ve oraya konuldu. Zaten iyi bir performansı vardı." Hafta içinde kalede Cenk'i, savunmada ise Escude'yi oynatmayı planladıklarını dile Aybaba, "Cenk'in sakatlığı ortaya çıkınca, bunu göze alamadık. Eğer maçta bir şey olursa, iki oyuncu birden değiştirmek zorunda kalacaktık. Cenk düzelirse bu hafta oynayacak'' dedi.

NİANG'I MECBUREN OYNATTIK
Samet Aybaba, G.Antep maçında forvet mevkiinde Mamadou Ninag'ı mecburen oynattıklarını belirtti. Tecrübeli çalıştırıcı, "Niang'ı mecburen oynattık çünkü başka forvet oyuncumuz yoktu. O kadar sahada tuttuk bir de. İnanıyorum ki her hafta, bir önceki haftadan daha iyi olacak" ifadesini kullandı.

ÜÇÜNCÜ BİTİRMEYİ BAŞARI SAYMAYIZ!
Teknik patron Aybaba, Beşiktaş'ın ligi üçüncü sırada tamamlaması halinde kendilerini başarılı bulup bulmayacakları yönündeki soruya şu yanıtı verdi: "Biz daha iyisi olsun istiyoruz. Sezon başında Beşiktaş için, 'kaleye gidemez', 'ilk 10'a giremez', 'küme düşer' diyorlar, hatta ilk 4-5 haftada 'alt sırayla ne kadar puan farkı var' diye bakıyorlardı. Şimdi ne oldu?"

FUTBOLCULARIMLA GURUR DUYUYORUM
Samet Aybaba, takım olarak performanslarının kötü olmadığını dile getirdi. Aybaba, ''Futbolcularımla, oynanan futbol anlamında gurur duyuyorum. Mevcut kadro, belki de yapabileceğinin 5-6 misli fazlasını oynuyor. İstekli ve coşkulular. Önemli olan da bu" dedi.

BAZI ARKADAŞLAR AŞIRIYA KAÇIYOR
Aybaba, bazı futbolcuların gece hayatlarının performanslarına olumsuz yansımaları hakkında da sert konuştu. Tecrübeli hoca, "Bazı arkadaşlar biraz aşırıya kaçıyor ama hepsinin ne yaptığından haberim var, uyarıyoruz. Gerçi 'Yapma, sen yıldız olacaksın" diye Oğuzhan'la konuştuk diye, ilişkilerimizin bozuk olduğu bile söylendi'' diye sitem etti.

MAALESEF BAZEN GERGİNLİK YAŞANIYOR
Siyah-beyazlı teknik adam, Antep maçı sonrası kız kardeşinin oğlu Hasan Kurtel'in taraftarların saldırısına uğraması konusuna açıklık getirdi. Aybaba, "Yeğenim olduğunu söylememiş, diyaloğa girince kavga çıkmış" diye konuştu.

BABA EVE GELME
Aybaba, yaşanılan puan kayıpları sonrası taraftar tepkilerinin doğal olduğunu, kızının bile kendisine tepkisi olduğunu açıkladı. Kendi taraftarları önündeki son iki maçlarında, 10 kişi kalmış rakiplere karşı puan kayıpları yaşadıklarını ve bunun da tepki doğurduğunu anlatan tecrübeli teknik adam, "Tepki göstermekte herkes haklı. Bunun insanlar üzerinde tepki yaratması gayet doğal. Ancak ölçüyü de bilmek lazım. Kızım bile maçtan sonra, 'Baba eve gelme, git tesislerde yat' diyor. İnsanın sinirleri bozuluyor'' diye konuştu.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN