Veli Kavlak: Türkiye'yi seçsem ihanet olurdu

Veli Kavlak: Türkiye'yi seçsem ihanet olurdu
Perşembe 21.02.2013 20:13

Beşiktaş'ın genç oyuncusu Veli Kavlak neden Avusturya'yı seçtiğini açıkladı: "Avusturya Milli Takım'nın kampındayken beni Türkiye'den aradılar ve Ümit Milli Takım'a çağırdılar. Ben de kampı terkedip gitseydim doğduğum ülkeye ihanet olurdu"

Beşiktaş'ın genç orta saha oyuncusu Veli Kavlak, oynadıkları bu futboldan sonra üçüncülüğün Beşiktaş'ı tatmin etmediğini belirterek, ileride büyük bir ligde oynamak istediğini dile getirdi.

Veli Kavlak, SKYTURK360'ın sorularını cevaplarken yaptığı açıklamada, "Takım ruhu olarak geçen seneye göre daha iyi durumdayız ama daha sezon bitmedi, asıl durum değerlendirmesini sezon sonunda yapacağız. Şu anda ne çok iyi gidiyoruz ne de çok kötü. Ama önümüzdeki maçları kazanıp daha iyiye gitmek istiyoruz. Her zaman yukarıya tırmanmak istiyoruz." dedi.

EMEĞİMİZ BOŞA GİDİYOR

"Sezon başında kaçıncı oluruz nasıl gideriz hiç bilmiyordum ve aslında ben de çok merak ediyordum. Takım ruhunu yakalayınca üst sıralara tırmanmayı başardık. Önümüzdeki maçları da kazanıp, üst sıralardan kopmak istemiyoruz." diyen Veli Kavlak, açıklamalarına şöyle devam etti: Bunlar bizim moralimizi gerçekten çok bozuyor ama bu saatten sonra yapacak bir şey yok. Takımın moralinin bozuk olması çok normal. Bu sezon beşinci, altıncı kez son dakikalarda gol yiyoruz, çok kötü puanlar kaybediyoruz. Bütün emeğimiz boşa gidiyor. Ama ona rağmen pes etmeyeceğiz, devam edeceğiz. Morallarimizin kötü olması bize bir katkı sağlamaz, toparlanıp ayağa kalkmamız gerekiyor. Asla pes etmeyeceğiz.


SAMET AYBABA ÇOK SICAK KANLI

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba'nın, çok sıcak kanlı bir hoca olduğunu da belirten Veli Kavlak, "Ben Avusturya'da doğdum, büyüdüm ama orada Samet Aybaba gibi her gün bizimle konuşan bir hoca görmedim." diyerek, açıklamalarına şöyle devam etti: "Avusturya'da bir hocam vardı. Senede belki 3 - 4 defa konuşurduk o kadar. Ama Samet Hoca öyle değil, neredeyse her gün beraber vakit geçiriyoruz, her gün nasılsın iyi misin diye soruyor, bizimle ilgileniyor. Büyük bir ligde tabii ki oynamak isterim. İngiltere, İtalya, Almanya buralarda forma giymek isterim ama Beşiktaş da çok büyük bir kulüp. Gelecekte ne olacağına o zaman bakacağız. Şimdiden bir şey söylemek istemiyorum."

SELÇUK İNAN'I ÇOK BEĞENİYORUM

Takım içerisinde en çok Olcay Şahan ile anlaştığını da belirten Veli Kavlak, "O Almanya'da doğmuş, ben Avusturya'da. İkimizde gurbetçi futbolcu olduğumuz için çabuk kaynaştık." diyerek, şunları söyledi: "Oğuzhan, Sivok, Hilbert, Ersan, Fernandes saha dışında da çok iyi anlaştığım diğer isimler. Kamplarda, antrenmanlarda hep birlikte vakit geçiriyoruz. Boş zamanlarımızda da oturup bir şeyler içiyoruz, sohbet ediyoruz.
Türkiye Ligi'nde en çok beğendiğim isim Selçuk İnan. Şu anda Türkiye'deki en iyi orta saha oyuncusu olduğunu düşünüyorum. Buraya geldiğimden beri Selçuk'u izliyorum. Avrupa futbolunda ise Real Madridli Sami Khedira'yı çok beğeniyorum."

MİLLİ TAKIMA ÇAĞIRMADILAR

Veli Kavlak, doğduğu ülkeye ihanet etmemek için A Milli Takım'ı seçmediğini de belirterek, "Avusturya beni 17 yaşında A Milli Takım'a çağırdı. Avusturya A Milli Takımı'nın kampındayken beni Türkiye'den aradılar ve Ümit Milli Takım'a çağırdılar. Ben de Avusturya A Milli Takım kampını terkedip Türkiye Ümit Milli Takımı'na gitmeyi doğru bulmadım. Ümit Milli Takım yerine A Milli Takım'dan teklif gelse o zaman kararlarım daha farklı olurdu. Hem Avusturya Milli Takımı'nı bırakıp Türkiye Milli Takımı'na gitsem doğduğum ülkeye ihanet olurdu." dedi.

Etiketler Beşiktaş, Türkiye
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN