Türk olmak istiyorum

Türk olmak istiyorum
Cuma 22.02.2013

Holosko: Eşim, ben ve çocuklarım kendimizi buranın vatandaşı gibi hissediyoruz. Yaklaşık 7 yıldır buradayım, 'Türküm' bile denebilir!

Beşiktaş'ın Slovak yıldızı Filip Holosko, Türk vatandaşlığına geçmek istediğini söyledi. Holosko, takım arkadaşı Çek futbolcu Sivok'un da kendisi gibi Türkiye'yi ve İstanbul'u çok sevdiğini belirterek, "Sivok da, ben de Türk vatandaşlığını istiyoruz, konuyla yönetimimiz ve idari işlerimiz ilgileniyor" dedi. 5 senedir Beşiktaş'ta forma giydiğin ifade eden Holosko şöyle devam etti: "Eşim, ben ve çocuklarım kendimizi Türkiye'nin bir parçası gibi hissediyoruz. Sadece kendi ülkemizin değil, buranın da vatandaşı gibi hissediyoruz. Türkiye'de 7 yıldır yaşıyorum ve kültürüne tamamen uyum sağladım, 'Türküm' bile denebilir. Türk kültüründen bana en yakın gelen, insanların davranışları, sevgi dolu ve yardımsever olmaları."

HAYALİMDİ, GERÇEK OLDU
Çocukluğunda Beşiktaş'ın, S. Prag ile yaptığı bir maçı televizyondan izlediğini ve Beşiktaş taraftarının takımlarını nasıl desteklediğini gördüğünü anlatan Holosko, "Daha o zaman 'Bu kulübün parçası olmak isterim, böyle bir sahada oynamak isterim' diye içimden geçirmiştim. Ne mutlu ki böyle bir çocukluk hayalimi gerçekleştirebildim" diye konuştu.

ESKİDEN TAKIM GİBİ OYNAMIYORDUK

Ligin ilk yarısında iyi performans gösterdikleri, ikinci yarıda bir düşüş gözlendiğini ifade eden Slovak oyuncu, "Geçmişte takımımızda büyük isimler, büyük oyuncular, geniş kadrolar vardı. Beklentiler yüksek olmasına rağmen iyi sonuçlar gelmemişti. Çünkü takım olamamıştık, takım gibi oynamıyorduk, birlik beraberlik yoktu. Ancak bu sezon o kadar büyük isimler olmamasına rağmen gerçekten takım gibi oynuyoruz, mücadele ediyoruz" dedi. Holosko şöyle devam etti: "Öne geçtiğimiz maçlarda, ya çok fazla hücum etmeye çalışıyoruz ya da savunma yaptığımızda çok geri çekiliyoruz. Sonra da rakibin baskısı altında kalıp, gol yiyoruz."

BİZ SİNİRLENDİK, HOCA KIZDI!
Holosko, G.Antep maçı sonrası tribünden Samet Aybaba'ya gelen tepkiler için şu yorumu yaptı: "Son dakika gol yediğimiz maçtan sonra aleyhte bağırılması normal. Bu dünyadaki tüm taraftarların yapacağı bir şey. Sadece onlar değil biz oyuncular da çok sinirlendik. Hocamız da kızdı, hepimiz hayal kırıklığına uğradık."

YILDIZ OLMAK YETMİYOR
"Drogba ve Sneijder, çok kaliteli isimler. Dolayısıyla G.Saray'a ciddi destek olacak önemli transferler. Şampiyonlar Ligi'nde takımlarına yardımcı olacaklardır. Geçen senelerde biz de büyük isimler transfer ettik. Büyük isimler iyi takım yaratmıyor, iyi
takım olmak için takım ruhuna ihtiyaç var."

İNÖNÜ RUHUNU KORUYACAK
"Yeni bir stat yapılsa bile, adı değişse bile; o stadın ruhu korunacaktır. Orası bizim evimiz, mabedimiz, her şeyimiz. Tamamen dolduğunda hem dışarıdan, hem içerden Türkiye'nin en güzel stadı olduğunu düşünüyorum. Belki de dünyadaki en güzel statlardan bir tanesi."

STOCH'U BURADA İSTERİM
"Fenerbahçeli Stoch, bu sezon fazla şans bulamadı. Çektiği şutlardan biri girse, gol atmaya başlasa arkası gelecektir. Nerede oynarsam oynayayım hem iyi oyuncu olduğu, hem yakın arkadaşım olduğu, hem de gittiği tüm takımlara güç desteği getireceği için hep yanımda görmek isterim."
Etiketler Beşiktaş, Türkiye
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN