Web Sürümüne Geç

Samet Aybaba: "Bizim bu ligde yenemeyeceğimiz takım yok"

Samet Aybaba: "Bizim bu ligde yenemeyeceğimiz takım yok"
Cumartesi 23.02.2013

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, "Bu performans Fenerbahçe maçı için yeterli değil. Ama biz iyi takımız ve İnönü Stadı'nda iyi oynuyoruz. Mantıklı oynadığımızda bizim bu ligde yenemeyeceğimiz takım yok" dedi.

Beşiktaş Teknik Direktörü Samet Aybaba, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, Sivasspor'un çok iyi bir takım olduğunu vurgulayarak, en zor deplasmanlardan birini geride bıraktıklarını belirtti.

Çok kritik bir deplasman karşılaşmasına çıktıklarını ifade eden Aybaba, "Burada maç kazanmak çok zor. Biz biraz daha savunmada oyunu tutup rakibi kendi silahıyla vurmak istedik. Dört-beş tane de pozisyona girdik. Dengeli bir maç oldu." dedi.

"YEDEK KULÜBEMİZ ZENGİN DEĞİL"
McGregor'a bu maçtan başlayıp yeni bir seriye başlayabilirsin dediğini belirten Aybaba, "90. dakikalarda yediğimiz gollerin etkisi hâlâ sürüyor. Değişiklik yapacak oyuncu sayımız çok az. Bunun üzerinden eleştirmek çok mantıklı değil. Fakat oyuncularımın hepsine inanıyorum." dedi.

"İYİ BİR TAKIMIZ"
Sivas karşısındaki performanslarının derbi için yeterli olmadığını söyleyen Aybaba, "Biz iyi takımız ve sahamızda iyi oynuyoruz. Kalpten oynuyoruz ama bazı zamanlarda da mantıklı oynamamız gerekiyor. Mantıklı oynayınca bizim bu ligde yenemeyeceğimiz takım yok" dedi.

''ÖNEMLİ BİR GALİBİYET''
Kalbiyle, coşkusuyla ve yüreğiyle futbol oynayan bir takım olduklarını dile getiren Aybaba, ''Tamamında bu sistemle oynayamayız biraz da aklımızla oynamamız lazım'' diye konuştuklarını belirterek, ''Bugün gerçekten de oyunun büyük bir bölümünü aklımızla oynadık. Arkadaşlarımı kutluyorum. Oyuncuların hepsi gayretli. McGregor'u kutluyorum, 13 hafta sonra ilk defa gol yemedi, 3 taneye yakın top kurtardı. 'Böyle devam eder mi?' diye onunla konuşuyoruz, şakalaşıyoruz. Çok önemli bir deplasmanda önemli bir galibiyet aldık'' dedi.

"NEDEN GAZETECİLER ELEŞTİRİLMEZ"
Bir gazetecinin, ''Sakatlıklardan sonra eski masörlerin raporu gündeme geldi. Özellikle yabancı futbolcuların, 'kafasına göre takıldığı, iyi çalışmadığı' konuşuldu. Bununla ilgili neler söyleyeceksiniz?'' sorusu üzerine Aybaba, şunları kaydetti: ''Necati ağabey, ben futbol oynarken masördü, hala masör. Çok severiz, çok sevdiğimiz bir insandır. İşinde de çok yeteneklidir. Ama söylediğinizle onun söylediklerinin hiçbir alakası yok, örtüşmüyor. Sadece geldiler, masör bölümüyle ilgili 'nasıl yardımım olabilir?' diye birkaç oyuncuya baktıktan sonra gitti zaten. Sonrasına biz bu arkadaşları Almanya'ya gönderdik.''

Gelen raporun, sakatlıkların sahayla, pozisyonla hiç alakası olmadığı, doğru teşhis konulduğu yönünde olduğunu anlatan Aybaba, ''Sakatlık devam edince doktorlar eleştirilir, takım mağlup olunca teknik direktörler eleştirilir, Türkiye'de bir tek gazeteciler eleştirilmez'' dedi.

"FENER MAÇINI KAZANMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPACAĞIZ"
Spor Toto Süper Lig'de gelecek hafta Fenerbahçe ile yapacakları maçla ilgili görüşleri sorulan Samet Aybaba, şunları kaydetti: ''Daha zorlamamız lazım. Pazartesi'den sonra çalışmaya başlayacağız. Zor bir maç. Fenerbahçe, çok yetenekli oyunculardan kurulu, üst düzey bir takım. Biz de böyle bir takımız zaten. Her zaman söylüyorum Beşiktaş, hangi 11'i ile sahaya çıkarsa çıksın Beşiktaş'tır. 'Çok iyi bir maç olacaktır' diye düşünüyorum. Sahamızda son derbi. Bu maçı kazanmak için elimizden geleni yapacağız.''

HİLBERT VE FERNANDES'İN GÖRÜŞLERİ
Beşiktaşlı futbolcu Roberto Hilbert de 3 puan aldıkları için çok mutlu olduğunu söyledi.

Karşılaşmanın zor geçeceğini bildiklerini ifade eden Hilbert, her fırsatta gol atmak istediğini belirterek, gol yemeden kazanmalarının önemini vurguladı.

Manuel Fernandes ise bugünün en pozitif yanının kalelerinde gol görmemek olduğunu söyledi. Sivas'ın zorlu bir deplasman olduğunu aktaran Fernandes, gol yemeden galip gelmenin sevincini yaşadıklarını belirtti.

Beşiktaşlı futbolcuların iyi çalışmadığı ve bu nedenle sakatlandığı yönündeki iddiaların sorulması üzerine, Fernandes, bu soruyu cevaplayacak doğru insan olmadığını söyledi.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN