Web Sürümüne Geç

Demirören ibra edilmedi

Demirören ibra edilmedi
Pazar 25.02.2013

Orman ve Karadeniz'i ibra eden üyeler, Demirören'e 'ret' oyu verdi. İdari ve mali kurulda konuşan başkan Fikret Orman, "Popülarite peşinde koşmadık" diyerek G.Saray'a çattı. 11 ayda kulübün borçlarını yapılandırdıklarını ve önemli işler yaptıklarını söyledi.

Beşiktaş kulübünün yıllık olağan idari ve mali genel kurul toplantısı BJK Akatlar Spor ve Kültür Kompleksi'nde yapıldı. Toplantıda, 1 Ocak-27 Şubat 2012 dönemi (Yıldırım Demirören), 28 Şubat-25 Mart 2012 dönemi (Yalçın Karadeniz), 26 Mart-31 Aralık 2012 dönemi (Fikret Orman) yönetim kurulunun idari ve mali bakımlardan ibraya sunuldu. 2013 mali yılı bütçesi görüşülüp karara bağlandı. Toplantıda ayrıca, basketbol şubesinin, kurulacak anonim şirkete devredilmesi ve basketbol faaliyetinin anonim şirket olarak sürdürülmesi hususunda yönetim kurulu yetkilendirildi.

SERMAYE ARTIRILIYOR

Yalçın Karadeniz ve Orman dönemleri ibra edilirken, Yıldırım Demirören idari ve mali açıdan oy çokluğuyla ibra edilmedi. Başkan Fikret Orman 11 ay önce göreve geldiklerini belirterek, "Hiçbir yanlışın içinde olmadık. Benim bilip de ikinci başkanımın bilmediği bir konu yoktur. Önemli işleri çözdük, stadı yapacağız. Kulübün popülaritesini artıracak şeylere değil (G.Saray'ın transferlerinden bahsediyor) gerçekten yatırımlara harcama yapacağız. Mart sonu itibarıyla sermaye artırımına gideceğiz. Buradan gelecek parayla borçları kapatacağız" dedi.

YÖNETİME DAVA YETKİSİ
Başkan ve yönetime 1 Haziran 2004 - 24 Şubat 2012 tarihleri arasında görev almış yönetim kurulu üyeleri ve yetki sorumlulukları olan kişiler hakkında ihtiyaç duyulduğu takdirde her türlü hukuki işlemi yapma yetkisi de verildi.

BORÇ 552 MİLYON TL

Mali İşler Komitesi Berk Hacıgüzeller de Beşiktaş kulübünün mali tablosu hakkında açıklamalarda bulundu. Hacıgüzeller, Beşiktaş kulübünün borcunun 551 milyon 922 bin 761 TL olduğunu açıkladı. Hacıgüzeller, mevcut yönetimin planlı ve programlı bir şekilde borçları yapılandırdığını, kısa sürede tümünün ödeneceğini belirterek üyelerden alkış aldı.

BİLET KARTI OLANA
1903 projesi başlıyor. Beşiktaş taraftarının hangi ilde ne kadar olduğu bilinecek. Çocuklar için bir kart çıkacak. VIP olarak bir kart çıkacak. Kartı olmayana bilet satılmayacak. Kartal Yuvaları'ndan alışveriş yapan ödüllendirilecek. Kart sahipleri başkanla yemek yiyecek, takımın kampına gelebilecek.

DAVALARA 25 MİLYON TL
Başkan Fikret Orman, göreve başladıktan sonra önlerine gelen eski davalara 25 milyon TL üzerinde ödeme yaptıklarını, icra dosyaları için de 8 milyon TL verdiklerini kaydetti.

NİHAT'A 6.7 MİLYON
Başkan Orman; Bobo, Nihat Kahveci ve Hakan Arıkan gibi eski oyunculara olan borcun ödendiğini söyledi. Orman, eski oyunculara 60 milyon TL ödendiğini söyledi. Orman, "Nihat'a borç 5 milyon TL idi. Avukatlık, faiz ve masraflarla bizden 6.9 milyon TL istedi. Biz 6.7 milyonunu ödedik. Kalan 200 binini de ödeyeceğiz. Beşiktaş üzerinden kimse ajitasyon yapmasın" diye konuştu.

SIRADA OKULLAR VAR
Beşiktaş Spor Akademisi kuruluyor. Beşiktaş'a yakışır bir Şan Ökten Tesisleri yapılacak. Düzce'de takımın kamp yapacağı, yaz kamplarını geçireceği bir tesis projesi de var. Üç yıl içerisinde 10'a yakın okul planlanıyor. İlkini başkan Orman bizzat yapacağının sözünü verdi.

110. YIL İÇİN ÇARŞI'DA KUTLAMA
Başkan Fikret Orman, "Halkın takımıyız diyoruz. Bu nedenle 110. yılımızı Beşiktaş Çarşı Meydanı'nda kutlayacağız. Belediyeden destek istedik. Futbolcular, yöneticiler ve halkın katılımıyla 19.03'te kuruluşumuzu kutlayacağız" dedi. Orman 110. yıl için Kartal Yuvaları'nda yeni ürünlerin hazırlandığını, yakında satışa çıkacağını da söyledi.

BAĞDAT CADDESİ'NE YUVA
Şu andaki 27 Kartal Yuvası'na 13 daha eklenecek. Bunlardan biri Bağdat Caddesi'nde açılacak. Samsun ve başka illerde de açılacak. Basketbol Yatırımları A.Ş. kurulacak ve özerk olacak.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN