Bilic: "Büyük başarılar yaşamaya geldim"

Bilic: "Büyük başarılar yaşamaya geldim"
Cuma 05.07.2013 00:00

Almanya'daki hazırlık kampının beşinci gününde basın mensuplarının karşısına geçen Bilic, Türkiye'ye büyük başarılar yaşamaya geldiğini ifade ederek, ''hedefinin iyi futbol ve kupalar kazanmak olduğunu'' ifade etti.

Uzun bir değerlendirme yapmak için henüz erken olduğunu ifade eden Biliç, büyük bir ülkeye ve kulübe geldiği için onur duyduğunu vurgulayarak, "Ben ve ekibimin Beşiktaş taraftarına vadedeceğim şeyler var. Büyük başarılar yaşamaya geldim'' diye konuştu.

''Kampın imkanları gayet iyi''
Kampın imkanlarından ve oyuncularımın ortaya koyduğu performanstan oldukça memnun olduğunu söyleyen Hırvat çalıştırıcı, beklentileri bildiğini ve bunun bilincinde çalıştıklarını aktararak, şunları söyledi:

"Oynayacanız sistemi oluştururken oyuncunun karakterine göre hareket edersiniz ve ordan bir sonuca varırsınız. Transfer dönemindeyiz, kafamda bir oyun kurgusu oluşturmaya çalışıyorum. Takımımın yaratıcı bir şekilde oynamasını, topa hakim olmasını isterim. Hem savunmada hem hücumda bir bütünlük içinde olmasını isterim. Akhisar'a karşı oynarken de Galatasaray'a karşı oynarken de başka bir yolunuz vardır."

Transfer çalışmalarıyla ilgili de Bilic, "Kapılar ardında tartışmadan ve mesele ciddi bir hal almadan sizinle paylaşmayacağım. Halihazırda belirli bir
seviyeyi yakalamış iyi bir takımımız var. Tabii ki birkaç talebim olacak. Bunlar bize katkı sağlayacak ve ekonomik olakarak zorlamayacak ve mevcut kadroyu yukarı taşıyacak isimler olacak" dedi.

Bilic, Beşiktaş'a transferi gündeme gelen Togolu futbolcu Adebayor ile ilgili olarak da "Olağanüstü bir oyuncu olduğunu söyleyebilirim. Kime sorsanız bu oyuncuyu kadrosunda görmek isteyecektir. Ama benim ismini anmadığım ve bizimle birlikte olmayan isimlerle ilgili yorum yapmam doğru olmaz." dedi.

''Beşiktaş'ın çok yetenekli genç oyuncuları var''
Beşiktaş'ta çok yetenekli genç oyuncuların olduğunu ifade eden Hırvat teknik adam, bu grubun içindeki ikinci bir alt grup genç oyuncunun da bulunduğunu ifade ederek, şöyle devam etti:

"Bu oyuncular yetenekli olmakla birlikte bu deneyimi yeni yeni yaşayorlar. Kamp bu oyuncular icin belirleyici olacak. Aramıza katılacak
oyunculardan sonra Avusturya kampına götürmeyeceğimiz bazı oyuncular olacak. Bir taraftan gerçekçiyim ama bir taraftan da olukça iyimserim. Gençlerle daha deneyimliler ile Türklerle, yabancılar arasında bir denge kurduğumuzda daha iyi bir takım olacak."

''Almeida ile ilgili büyük beklentilerim var''
"Hugo Almeida, Hugo Almeida'dır. Bunda şüphe yok. Almeida ile aramda oldukça yapıcı bir konuşma oldu. Geçen dönem uzun süre sakatlığı olduğu için forma giyme şansı bulamamış. Ama ona büyük beklentilerim olduğunu söyledim" diyen Bilic, genel kuralları olduğunu vurguladı.

Hedefinin iyi futbol ve kupalar kazanmak olduğunu yenileyen Bilic,''Dünyanın birçok ülkesinde hocalar için işler çok çabuk değişiyor. Avrupa'da da
birçok yerde işler böyle yürüyor. Hocaysanız bilmelisiniz ki bıçak sırtında görev yaparsınız. Hem kulübün hem hocasının bir devamlılığa ihtiyaç vardır ve başarı böyle yakalanır. Bundan korkuyor olsaydım Beşiktaş'a gelmezdim, benim burdakihedefim uzun süre kalarak devamlılığı sağlamak'' şeklinde konuştu.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA