Sezer: İçim rahat

Sezer: İçim rahat
Salı 09.07.2013 18:49

Beşiktaş'ın Fenerbahçe'den transfer ettiği Sezer Öztürk, "Şike soruşturmasında adım geçti ama alnımın akıyla beraat ettim, içim rahat. Bunları konuşmak yersiz. Şu anda büyük bir camiaya geldim ve çok mutluyum" dedi

Beşiktaş'ın yeni transferi Sezer Öztürk, bugün basın mensuplarının karşısında soruları cevapladı. Sezer Öztürk, bir gazetecinin, "Polisteki ifadelerin seni zor durumda bıraktı. Burası Beşiktaş. Bu sorular sana hep sorulacaktır. Neler söyleyeceksin?" sorusuna, "Burası mahkeme yeri değil, bunları konuşacak değiliz. Ben beraat ettim, alnımın akıyla çıktım, olay kapanmıştır. İçim rahat olmasa zaten burada oturmazdım. Burası futbol takımı, futbolla ilgili bir şey varsa bunları sorabilirsiniz." diye cevap verdi.

EN ÇOK GOL ATAN BENDİM
Sezer Öztürk Beşiktaş'a transferi sürecinde kulüp başkanı Fikret Orman'ın çok çaba sarf ettiğini belirtti. Sezer, "Her ne kadar geçen sezon az oynadığım gibi görünse de resmi maçlarda en çok gol atan yerli futbolcuydum. Artık geçmiş geçmişte kaldı, çok fazla düşünmemek lazım. Transferim için başkanımız çok fazla çaba sarfetti. Sahada ona bunun karşılığını vermek istiyorum." diye konuştu.

ALEX İLE MESAJLAŞTIK
Yeni transfer Sezer Öztürk, Fenerbahçeli eski futbolcu Alex De Souza ile aralarının iyi olduğunun ve geçmişte kendisini örnek aldığının sorulması üzerine, "Alex gerçekten çok farklı bir insan. Dün de mesajlaştık. Başarılar diledi bana. Her zaman örnek aldığım bir insandı. Kişilik olarak düşündüğünü söyleyen bir insandı. Ben de aynı şekildeyim. Her zaman kendime güveniyorum." dedi.

BANA SORMADAN F.BAHÇE'YE SATTILAR
Sezer Öztürk, transfer edilmesinin arka planını anlatırke yaptığı açıklamada ise "Burası çok büyük bir camia ve takım. Hep büyük futbolcular olur, birbirinden yetenekli ve kaliteli futbolcular. Aynı çatı altında Beşiktaş'ın başarısı için birbirimize destek olacağız." diyerek, sözlerini şöyle tamamladı: "Geçen hafta perşemde ve cuma geldim. Direkt kulübe gidip başkanla irtibata geçmiştim. Menajerim gereken konuşmayı yaptı. 4 - 5 kulubün istekli olduğunu iletti bana. Beşiktaş en ciddi olanıydı. Beşiktaş gibi büyük bir camiada oynama isteğimi de biliyordu. O yüzden buradayım. Transferler bazen kulübünüzün size sormadan sizi satmasıyla olabiliyor. Fenerbahçe'ye de transferim o şekilde oldu. Oraya gideceğim söylendiği için Fenerbahçe'ye imza attım."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN