Abdoun sürprizi

Abdoun sürprizi
Çarşamba 17.07.2013

Kartal, yeni atom karıncasını Yunanistan'da buldu. İngiliz ekipleri de 27 yaşındaki Cezayirli orta saha oyuncusunun peşinde

Yeni sezon transfer çalışmalarına ara vermeden devam eden Beşiktaş'ın listesindeki isimlerden biri olan Cezayirli kanat oyuncusu Djamel Abdoun'un kariyer planlamasıyla ilgili yaptığı açıklamalar siyahbeyazlıları harekete geçirdi. UEFA'dan gelen cezanın yankıları Beşiktaş'ı sıkıntıya sokarken, transfer çalışmaları da belli bir tempoda devam ediyor. Siyah-beyazlı kulüp, geçtiğimiz yıl Olympiakos'un Yunanistan'da elde ettiği şampiyonlukta büyük rol oynayan Djamel Abdoun'un peşini bırakmıyor. 27 yaşındaki yetenekli Cezayirli orta saha oyuncusu ise kariyeri ile ilgili yaptığı açıklamada, "İngiltere'de oynamak harika olur. City'deki ilk İngiltere maceram başarılı olmadı ama artık daha tecrübeliyim. Üç yıldır en yüksek yüzde ile oynayan oyunculardan biriyim, yeni bir maceraya atılmak istiyorum" diye konuştu.

İKİ AYAĞINI DA İYİ KULLANIYOR
Beşiktaş'ın dışında Abdoun ile Premier Lig ekipleri Southampton, Fulham, İngiltere 1. Lig takımlarından Nottingham Forest ve Bundesliga'dan Wolfsburg da ilgileniyor. 2011'de Kavala'dan transfer edilen Fransa doğumlu Cezayirli oyuncu, Olympiakos ile üst üste şampiyonluklar yaşadı. Olympiakos'ta 93 nolu formayı giyen Abdoun, orta sahanın sağında, açık pozisyonda oynuyor. Abdoun zaman zaman sol kanat ve forvet arkasında da görev yaptı. Abduon, 2005'te U19 Avrupa Şampiyonası'nda Fransa forması terletti.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN